W ramach projektu, stworzonego przez Muzeum Warszawy, całe rodziny będą mogły przetestować lub rozwinąć swoje umiejętności artystyczne pod okiem profesjonalistów.

Projekt obejmuje możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystycznych wraz z całą rodziną. Głównym założeniem akcji jest wspólne rysowanie nie tylko w muzeum, lecz także w przestrzeni Starego Miasta. Przygotowano aż trzy rodzaje warsztatów. Jedne z nich będą prowadzone przez archeologów. Eksperci mają  przedstawić uczestnikom metody dokumentacji obiektów archeologicznych za pomocą samodzielnie stworzonego rysunku. Umożliwi to przybyłym spojrzeć w zupełnie inny sposób na sztukę, która może mieć także praktyczne zastosowanie.

Pozostałe zajęcia

Inne, lecz równie intrygujące zajęcia są skierowane głównie ( lecz nie wyłącznie) do rodziców z dziećmi i noszą one nazwę “ Warszawski smok czy syrenka”. Warsztaty dotyczą dostrzegania oraz posługiwania się barwami. Planowane są także zajęcia, które z pewnością rozwiną kreatywność uczestników, tzw. “ Indywidualne spojrzenie na Warszawę”. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, odbędzie się wspólne rysowanie na świeżym powietrzu pod okiem Tomasza Trzupka ( Te zajęcia będą już skierowane do uczestników powyżej 15 roku życia). W razie niekorzystnej warunków, będą mieć miejsce w przestrzeni muzealnej.

Projekt jest skierowany do osób, które na co dzień mają styczność z rysunkiem, jak również do osób, które dopiero zaczynają z nim swoją przygodę. Na warsztaty można przynieść także swoje prace w celu zasięgnięcia opinii ekspertów. Akcja jest doskonałą możliwością przetestowania swoich zdolności w rysunku lub nabycia nowych umiejętności. Organizatorzy w ten sposób chcą zachęcić mieszkańców do bliższego obcowania ze sztuką. Pragniemy zauważyć, że jest to doskonała okazja to produktywnego spędzania czasu z naszymi podopiecznymi, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału warsztatach.

Wicedyrektor Muzeum Warszawy zawieszony za kontrowersyjną grafikę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *