W ramach projektu, stworzonego przez Muzeum Warszawy, całe rodziny będą mogły przetestować lub rozwinąć swoje umiejętności artystyczne pod okiem profesjonalistów.

Projekt obejmuje możliwość wzięcia udziału w warsztatach artystycznych wraz z całą rodziną. Głównym założeniem akcji jest wspólne rysowanie nie tylko w muzeum, lecz także w przestrzeni Starego Miasta. Przygotowano aż trzy rodzaje warsztatów. Jedne z nich będą prowadzone przez archeologów. Eksperci mają  przedstawić uczestnikom metody dokumentacji obiektów archeologicznych za pomocą samodzielnie stworzonego rysunku. Umożliwi to przybyłym spojrzeć w zupełnie inny sposób na sztukę, która może mieć także praktyczne zastosowanie.

Pozostałe zajęcia

Inne, lecz równie intrygujące zajęcia są skierowane głównie ( lecz nie wyłącznie) do rodziców z dziećmi i noszą one nazwę “ Warszawski smok czy syrenka”. Warsztaty dotyczą dostrzegania oraz posługiwania się barwami. Planowane są także zajęcia, które z pewnością rozwiną kreatywność uczestników, tzw. “ Indywidualne spojrzenie na Warszawę”. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, odbędzie się wspólne rysowanie na świeżym powietrzu pod okiem Tomasza Trzupka ( Te zajęcia będą już skierowane do uczestników powyżej 15 roku życia). W razie niekorzystnej warunków, będą mieć miejsce w przestrzeni muzealnej.

Projekt jest skierowany do osób, które na co dzień mają styczność z rysunkiem, jak również do osób, które dopiero zaczynają z nim swoją przygodę. Na warsztaty można przynieść także swoje prace w celu zasięgnięcia opinii ekspertów. Akcja jest doskonałą możliwością przetestowania swoich zdolności w rysunku lub nabycia nowych umiejętności. Organizatorzy w ten sposób chcą zachęcić mieszkańców do bliższego obcowania ze sztuką. Pragniemy zauważyć, że jest to doskonała okazja to produktywnego spędzania czasu z naszymi podopiecznymi, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału warsztatach.

Wicedyrektor Muzeum Warszawy zawieszony za kontrowersyjną grafikę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja