5 Czerwca ma miejsce Światowy Dzień Środowiska! Poznaj, w jaki sposób władze miasta zamierzają go uczcić i wpłynąć na środowisko.

Władze miasta zamierzają w czerwcu skupić uwagę mieszkańców na ekologii oraz sposobach dbania o środowisko. W ramach akcji ratusz ustanowił czerwiec warszawskim miesiącem recyklingu. Tegoroczna kampania zielonej wstążki ma uświadomić nie tylko Warszawiakom, lecz całemu społeczeństwu, jakie zagrożenia wiązał się z zanieczyszczeniem powietrza. Organizatorzy akcji “ EKO-postanowienia” pragną zwrócić uwagę, że ludzie powinni zmienić swoje nawyki oraz przyzwyczajenia, by skutecznie chronić środowisko. Należy podkreślić, ze założeniem akcji nie jest drastyczne zmienianie stylu życia, lecz dokonywanie drobnych wyborów przyjaznych środowisku. Mowa tutaj o np.: przestrzeganiu zasad segregacji odpadów czy korzystanie z komunikacji miejskiej zamiast prywatnych aut.

W Światowym Dniu Środowiska (5 czerwca) niektóre budynki zostaną symbolicznie podświetlone na zielono. Będą to m.in. Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski. Jednakże nie tylko w Warszawie budynki zabłysną zielenią. Obiekty w innych polskich miastach przybiorą zieloną barwę. Właśnie w ramach akcji zmieniono wygląd warszawskiej palmy na Rondzie de Gaulle’. Organizatorzy postanowili w ten sposób zwrócić uwagę na globalne problemy, jakie wiążą się z zaniedbaniem środowiska.

Eko-piknik

W sobotę 15 czerwca odbędzie się rodzinny eko-piknik w Parku Świętokrzyskim (12.00 – 18.00). W programie przewidziane są zajęcia oraz gry, które nauczą przybyłych, w jaki sposób dbać środowisko bez wprowadzania drastycznych zmian w stylu dotychczasowym stylu życia.

Współpraca

Pod koniec czerwca przewidziana została konferencja przedstawicieli biznesu, przemysłu oraz samorządów. Podczas rozmów uczestnicy spotkania mają wymieniać się między sobą praktykami, które są przyjazne środowisku.

Poznaj trasy spacerowo-rowerowe i zachwyć się Warszawą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *