Prawdziwa gratka dla każdego piwosza! Wkrótce w warszawie odbędzie się druga edycja festiwalu piwa domowego. Będzie można skosztować ponad 200 różnych piw przygotowanych przez najdoskonalszych piwowarów domowych. Festiwal odbędzie się już w najbliższą sobotę 15 czerwca w Warszawie.

Na wydarzeniu pojawią się także przedstawiciele firm oferujących akcesoria do warzenia piwa, jak również producenci chmielu, drożdży czy też słodu. Wydarzenie doczekało się drugiej edycji, tak jak poprzednio jest organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Pierwsza edycja festiwalu, która odbyła się w zeszłym roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jak się okazuje, piwowarstwo domowe staje się coraz bardziej popularnym hobby, a miłośników tego trunki nie brakuje.

Według zapewnień organizatorów, tegoroczne wydarzenie będzie znacznie ciekawsze oraz zostanie zorganizowane z ” większym rozmachem”. W programie uwzględniono również warsztaty oraz pokaz specjalnego sprzętu. Wstęp na festiwal jest płatny. Jednak w cenie biletu został także uwzględniony koszt poszczególnych atrakcji (wstęp na festiwal, degustacje trunków, szkło festiwalowe oraz dostęp do strefy targowej).

Autorskie piwa

70 Najlepszych piwowarów z Polski oraz z zagranicy przygotują specjalnie na tę okazję około 200 piw własnego autorstwa. Festiwal jest skierowany do pasjonatów piwa, hobbystów, jak również do osób, które po prostu lubią piwo. Organizatorzy zapewniają, że każdy z uczestników, niezależnie od poziomu wiedzy dotyczącej piwowarstwa znajdzie coś dla siebie. Co więcej, uczestnicy wybiorą najlepsze stoisko piwowara oraz najlepsze piwo festiwalu. Ponadto na wydarzeniu zostanie utworzona strefa targowa, która umożliwi uczestnikom zakupienia sprzętu do warzenia piwa. Organizatorzy podkreślają, że festiwal jest doskonałą okazją, aby pasjonaci mogli podzielić się swoimi wyrobami.

W tym roku odbędą się również warsztaty oraz szkolenia, które będą prowadzone przez profesjonalistów z tej dziedziny. Uczestnicy na terenie wydarzenia znajdą także strefę food trucków. Mateusz Puślecki zapewnia, że festiwal to doskonała okazja, aby wzajemnie wymienić się swoimi doświadczeniami oraz promowania piwowarstwa domowego. Uczestnicy będą mogli również zapytać o szczegóły dotyczące powstawania konkretnego piwa.

Koszt biletu wynosi 79 zł. Jak już wspomnieliśmy powyżej, w cenę biletu wliczono: wstęp na wydarzenie, degustacja piwa na wszystkich stanowiskach, szkło festiwalowe, dostęp do strefy targowej. Festiwal odbędzie się 15 czerwca ( 12.00 – 23.00 ), w hali EXPO XII nr 4 przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

“Dzień dla dorosłych” w Centrum Nauki Kopernik!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *