Po zakończeniu pierwszego konkursu, w wyniku którego Warszawa wykupiła prawie dwa tysiące miejsce w prywatnych żłobkach, ogłoszono kolejne konkursy.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej poinformował, że ratusz „ogłasza trzy największe konkursy żłobkowe w historii Warszawy, największe konkursy na wykup miejsc w żłobkach.” Kolejne konkursy mają mieć miejsce w czerwcu oraz lipcu. Od początku 2019 roku powstało ponad 1700 miejsc w warszawskich żłobkach, z czego 500 z nich zostały wykupione w pierwszych dniach maja. Rabiej podkreślił, że poprzedni konkurs w założeniu miał obejmować 1000 miejsc, a w ostateczności objął prawie 2000. Wiceprezydent podejrzewa, że i w tych przypadkach, sektor prywatny szybko stworzy dodatkowe miejsca. Ratusz zapewnia, że dynamika wzrostu miejsc w żłobkach na terenie stolicy jest „imponująca” . Władze miasta zachęcają do udziału inwestorów, którzy już prowadzą już działalność żłobkową, jak również tych, którzy dopiero planują ją rozpocząć.

Nowe Konkursy

Kolejne trzy konkursy zgodnie z zapowiedziami będą skierowane do różnych podmiotów. Konkurs „Promesa na duży żłobek” jest skierowany do przedsiębiorców, którzy zapewnią minimum 70 miejsc w jednym żłobku. Kolejny konkurs („Żłobki blisko domu”) adresowany jest do przedsiębiorców prowadzących mniejsze żłobki. Z kolei trzeci konkurs (” Żłobki blisko pracy”) przeznaczony jest dla inwestorów, którzy chcieliby uruchomić placówki w budynkach biurowych lub blisko nich. Projekt tego konkursu został bardzo pozytywnie odebrany przez rodziców, którzy chcieliby w godzinach pracy mieć swoje pociechy blisko siebie.

Wszystkie konkursy zostaną ogłoszone w czerwcu oraz lipcu, a ich rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w sierpniu. Ratusz poinformował, że od czwartku funkcjonuje strona internetowa ( http://www.um.warszawa.pl/zlobki/ ). Na wyżej wspomnianej stronie, rodzice mogą zapoznać się z przebiegiem procesu rekrutacji. Z kolei  potencjalni inwestorzy, mogą uzyskać informacje, w jaki sposób otworzyć własną placówkę opiekuńczą.

Oprócz wykupu miejsc, władze miasta planują również budowę nowych żłobków. Obecnie na terenie stolicy funkcjonuje 65 publicznych żłobków. Planowana jest budowa 38 kolejnych placówek, które mają zapewnić około 5000 miejsc.

Warszawska Nike jako superbohaterka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *