Warszawski ratusz poinformował, że do końca października na Moście Curie-Skłodowskiej powstanie awaryjny rurociąg. W sprawie wypowiedział się rzecznik urzędu miasta Kamil Dąbrowa.

„Czekamy teraz na pozwolenie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Gdy otrzymamy pozytywną opinię PINB-u, w ciągu od czterech do sześciu tygodni powstanie awaryjny rurociąg na Moście Curie-Skłodowskiej” – powiedział Dąbrowa.

Jak przekazał rzecznik, rurociąg będzie najprawdopodobniej leżał na jezdni, jednak „ciężko powiedzieć, czy zajęta zostanie jezdnia w kierunku Białołęki, czy Bielan. W trakcie budowy najprawdopodobniej zostaną zajęte dwa pasy, więc jeden kierunek będzie musiał być wyłączony z ruchu. Oznacza to, że na czas prac ruch w obu kierunkach będzie się odbywał na jednej jezdni. A potem, jak już rurociąg będzie leżał, to wyłączony zostanie tylko jeden pas.”

„Trwają jeszcze prace projektowe, nad którymi pracują dwie firmy” – dodał. Jak na razie nie podano wysokości kosztów związanych z realizacją inwestycji, mimo to przekazano, że „do końca października zostanie wybudowany awaryjny rurociąg na Moście Curie-Skłodowskiej.”

„My przez cały czas pracujemy również nad rozwiązaniem awaryjnym (…) od wielu dni trwały dokładne testy, które miały potwierdzić, czy Most Północny wytrzyma obciążenie tego rurociągu tymczasowego w momencie, kiedy trzeba by się przełączyć pomiędzy rurociągiem na moście pontonowym a tym zapasowym awaryjnym rurociągiem, zanim ten kolektor będzie gotowy do pracy” – powiedział Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy dodał również, że naprawa może potrwać kilka miesięcy, dlatego miasto pracuje nad rurociągiem zastępczym na Moście Północnym.

Warszawa tonie w śmieciach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *