Minął tydzień, odkąd zmieniła się firma wywożąca odpady na terenie poszczególnych dzielnic. Niestety śmieci ciągle przybywa.

Problem wywozu śmieci był już wiele razy poruszany przez mieszkańców. Ratusz zdaje sobie sprawę z zalegających odpadów. Zmiana operatora wywożącej śmieci miał rozwiązać ten problem. Niestety mimo zmian śmieci ciągle przybywa. Pomieszczenia i altany śmietnikowe są przepełnione, a śmieci leżą nawet na ulicach, ponieważ nie mieszczą się w pojemnikach, które są przepełnione.

Oczywiście Śmieciarki nowego operatora (Partner-Apelski) przyjeżdżają jednak zbyt rzadko, a sam odbiór odpadów trwa bardzo długo. Dlatego problem przepełnionych pojemników nie został na razie rozwiązany. Jak się okazuje, Partner nie tylko nie wiózł śmieci pozostałych po poprzednim operatorzy, lecz również tych, które nagromadziły się w ostatnich dniach. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewniał, że sytuacja ma zostać opanowania do końca poprzedniego tygodnia. „Uzyskałem zapewnienie, że do końca weekendu te problemy powinny usta” – mówił prezydent. Mieszkańcy wyrażają swoje zaniepokojenie problemem przepełnionych śmietników. Zwracają uwagę, że mimo zapewnień władz miasta problem do tej pory nie został rozwiązany.

Mimo zapewnień śmieci przebywa prawie w całej dzielnicy. Na terenie Bródna przy ulicy Turmonckiej 15a śmieci są nieodbierane przez cały tydzień. Pojemniki są przepełnione, a odpadów ciągle przybywa.

Podobna sytuacja ma miejsce na Zaciszu. Mieszkańcy osiedla uważają, że ich starania nie mają sensu, ponieważ mimo tego, że segregują śmieci, nie są one odbierane i zalegają na podłodze altany. Temat śmieci był także poruszany przez wiceburmistrza Targówka, który twierdził, że spotkał się z właścicielem firmy Partner i poinformował, że w ciągu tygodnia „większość problemów” zostanie rozwiązana. Tydzień od wspomnianego spotkania mija w czwartek 11 lipca.

Warszawa walczy z plastikiem

One Comment on “Warszawa tonie w śmieciach!”

  1. A takie było narzekanie na MPO, że to ich wina. A jak widać nowi zupełnie sie pogubili mimo zapewnień że będzie lepiej. Jak na razie to nie jest lepiej. Raczej gorzej bo zaczyna sie to nawarstwiać. Czyżby wygrała tylko cena a nie jakość?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *