Mieszkańcy znowu będą mogli skorzystać z usług bezpłatnego Miejskiego Serwisu Rowerowego.

Serwis będzie działał w każdy weekend aż do końca wakacji od godziny 10 do 18. Warszawiacy będą mogli skorzystać z takich usług jak: uzupełnienie ciśnienia, wymianę dętki, wyregulowanie hamulca oraz przerzutek. Pracownicy Miejskiego Serwisu Rowerowego nie tylko pomogą mieszkańcom sprawdzić stan techniczny ich jednośladów, lecz również udzielą wskazówek związanych z obsługą rowerów oraz wykrywaniem usterek.

W namiocie serwisu będzie można także zamontować akcesoria rowerowe, a co najważniejsze pracownicy pomogą nam skontrolować stan techniczny jednośladu, jak również go wyregulować. W najbliższy weekend mieszkańcy będą mogli skorzystać z serwisu na ulicy Ząbkowskiej. Jeżeli będzie się on cieszył dużym zainteresowaniem warszawiaków, zostanie tam przez resztę wakacji. Jeśli będzie inaczej, zostanie przeniesiony w inne miejsce. W ubiegłym roku z usług serwisu skorzystało ponad 600 osób.

Jak podkreśla ratusz, ma to zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów, pomagając im przy tym dbać o swoje jednoślady. Pamiętajmy, że sprawność techniczna rowerów może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu.

Komary atakują Warszawę! Inwazja na Marymoncie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja