Radni uważają, że odpowiedzialność za problem związany z wywozem śmieci powinien ponieść wiceprezydent Michał Olszewski.

Jak wspominaliśmy w poprzednich artykułach, od 1 lipca zmieniły się firmy wywożące odpady z poszczególnych dzielnic. Niestety śmieci wciąż przybywa. Pojemniki na odpady są przepełnione między inny na terenie Białołęki i Targówka. Śmieci zalegają nie tylko w altankach, lecz również już na ziemi.

Sebastian Kaleta oraz Jacek Ozdoba (Radni PiS) w środę zaapelowali o dymisję wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego. Jak powiedział radny Kaleta – „Od dwóch tygodni śmieci zalewają Warszawę, ponieważ władze miasta nie są w stanie poradzić sobie z bardzo prostą usługą, jaką jest odbiór śmieci”. Według radnego sprawa jest na tyle poważna, że konieczne jest złożenie wniosku o odwołanie Olszewskiego. Przypominamy, że wiceprezydent Michał Olszewski odpowiada w ratuszu za gospodarkę odpadami.

Jacek Ozdoba zauważył, że problem z odpadami nie dotyczy jedynie kilku dzielnic, lecz całej stolicy. Radny powiedział, że miasto ma problem z przetwarzaniem odpadów. Według niektórych konieczne będzie wezwanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do udzielenia pisemnego wyjaśnienia w sprawie odbioru odpadów oraz ich przetwarzania.

Jak już pisaliśmy, prezydent Warszawy zapewniał, że przedsiębiorstwa odpowiedzialne za odbiór śmieci były zdyscyplinowane do efektywniejszej pracy, a problemy mają zostać rozwiązane w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja