Właściciele warszawskiego wieżowca sprzedali udziały w budynku za 386 milionów euro, czyli około 1,6 miliarda złotych.

Właśnie została zawarta umowa sprzedaży pomiędzy Ghelamco i Madison International Realty – a firmą IMMOFINANZ. Powierzchnia budynku A wynosi 65 tysięcy metrów kwadratowych. Wysokość wieżowca sięga 220 metrów (50 kondygnacji). Przypominamy, że obiekt jest w całości wynajmowany.

Warsaw Spire jest najwyższym biurowym budynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Dwa lata temu został sprzedany budynek B, w którym znajduje się siedziba Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Wartość ówczesnej transakcji wynosiła 100 milionów euro. W 2018 roku ten sam inwestor (CA Immo) kupił również budynek C (również za około 100 milionów euro).
Rok temu Madison International Real Estate Liquidity Fund VI LP kupił od Ghelamco 50 procent udziałów w budynku.

Jak powiedział Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco – „Jestem bardzo dumny z Warsaw Spire. Został on doceniony nie tylko przez najlepszych najemców, ale także kluczowych graczy na rynkach finansowych. Warsaw Spire na nowo zdefiniował centrum biznesowe Warszawy i stał się ikoną dynamicznie rozwijającej się stolicy. Integralną częścią projektu jest plac Europejski, jedna z najlepszych przestrzeni publicznych stworzonych w Polsce. Mamy nadzieję i wierzymy w to, że nowy właściciel będzie kontynuował sukces tego miejsca jako tętniącego życiem serca miasta.”

Cieszymy się, że pomyślnie zakończyliśmy sprzedaż wieży Warsaw Spire spółce IMMOFINANZ. Nasze przekonanie o silnej rentowności Warszawy w porównaniu z innymi europejskimi miastami Tier 1 połączone z możliwością współpracy z Ghelamco, ekspertem na polskim rynku nieruchomości i doskonałym partnerem biznesowym, pozwoliło firmie Madison wejść na ten nowy rynek. Po naszej ostatniej inwestycji w Capital Park nadal szukamy interesujących możliwości zainwestowania, ponieważ uważamy Polskę za atrakcyjny rynek dla naszej firmy”– powiedział Matthias Cordier, który jest dyrektorem zarządzającym Madison International Realty.

Transakcja według IMMOFINANZ umocni pozycje firmy wśród przedsiębiorstw, które oferują wysokiej klasy powierzchnie biurowe. „Wieża ta stanowi doskonałe uzupełnienie naszego portfela inwestycyjnego i w długim okresie znacząco wzmocni stabilną stopę zwrotu IMMOFINANZ”– powiedział Oliver Schumy.

Należy wspomnieć, że wartość nowej transakcji jest rekordową wśród warszawskich nieruchomości.

Dwóch mężczyzn próbowało popełnić samobójstwo w Wiśle

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja