Właśnie otworzono konkurs na projekt osiedla mieszkań plus, które ma powstać przy Ratuszowej. Osiedle ma obejmować pięćset lokali. Mieszkania mają być gotowe za niecałe trzy lata, a sama inwestycja ma być jedną z największych dzieł spółki.

„Nasza inwestycja powstanie zaledwie dwa kilometry od warszawskiej Starówki, tuż obok Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i Parku Praskiego. To jeden z najlepiej skomunikowanych punktów w stolicy, ze względu na metro, połączenia tramwajowe i liczne linie autobusowe” – powiedział wiceprezes PFR Nieruchomości S.A. Grzegorz Muszyński.

Budynki będą miały od 4 do 7 kondygnacji, a 30% powierzchni mają obejmować tereny zielone. Z powodu lokalizacji osiedla inwestor zamierza ograniczyć miejsca parkingowe.

„Oferujemy mieszkania dla tych, którzy w normalnym systemie by sobie nie poradzili. Zapraszamy pełen mix peselów, od najmłodszych po seniorów. Kierujemy ofertę zarówno dla tych, którzy są poza systemem hipotecznym, jak i dla tych, którzy wybierają inny sposób mieszkania” – tłumaczy Muszyński.

„Podjąłem się sędziowania w tym bardzo ważnym konkursie, ponieważ środowisko architektoniczne od wielu dekad wynosiło o to, aby rozwiązać problem mieszkaniowy. W Polsce wciąż brakuje od jednego do dwóch milionów mieszkań. To obowiązek państwa, by mieszkania były dostępne dla wszystkich” – powiedział prof. Bolesław Stelmach, dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, który przewodniczy konkursowemu jury.

Ostateczny projekt osiedla poznamy dopiero w lutym 2020 roku, a same mieszkania mają zostać oddane do użytku już pod koniec 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja