Od 30 czerwca do 28 lipca 2019 roku odbędzie się 19 edycja Festiwalu ” Ogrody Muzyczne”. Wydarzenie będzie mieć miejsce w pawilonie koncertowym na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

„Gościem honorowym” tegorocznego festiwalu została Dolina Loary położona w środkowej Francji. Dolina jest krainą historyczną Francji, a na jej terenie znajduje się ponad 300 zamków. Budynki pochodzą ze średniowiecza i renesansu. Na obszarze znajdują się także pałace doby oświecenia, które wybudowano nad Loarą. Tak jak podczas poprzednich edycji, w programie przewidziano: operę, balet, filmy oraz koncerty. Odbędą się także projekcje najlepszych produkcji baletowych jak również baletowych.

Ze względu na 500 rocznicę śmierci Leonarda da Vinci jeden z wieczoru festiwalu zostanie poświęcony właśnie temu artyście. 8 Lipca odbędzie się koncert w wykonaniu Sławomira Zubrzyckiego. Pan Sławomir samodzielnie zrekonstruował instrument projektu Leonarda da Vinci. Podczas wieczoru odbędzie się także transmisja filmu dokumentalnego z serii BBC documentary ( Leonardo – wewnątrz umysłu geniusza).

Organizatorzy czerpali inspiracje z kultury oraz sztuki gościa honorowego. Jednym z francuskich akcentów będzie projekcja filmu „Księżniczka w oślej skórze”. Co więcej, odbędzie się także retransmisja koncertu spod dobrze nam wszystkich znanej Wieży Eiffla. Przybyli będą także mogli cieszyć się z filmowych zapisów koncertów. W programie przewidziany udział Hansa Zimmera, André Rieu oraz Juan Diego Flórez. Organizatorzy zapraszają również na filmy dokumentalne o Montserrat Caballe, zespole 2 Cellos oraz o dyrektorze muzycznym festiwalu – Zygmuncie Krauze.

W ramach festiwalu zaprojektowano także program dla dzieci. Projekt nosi tytuł ” Dziecięce Ogrody Muzyczne”.

“Dzień dla dorosłych” w Centrum Nauki Kopernik!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja