Większość z nas już zaplanowała lub dopiero jest w trakcie planowania wakacyjnego urlopu. Niektórzy na wakacje wyjadą już w czerwcu, inni zaś w lipcu lub w sierpniu. Niewątpliwie każdego urlopowicza nurtuje jedno pytanie, a dotyczy ono pogody na tegoroczne wakacje. Dlatego poniżej przedstawiamy prognozę pogody na najbliższe miesiące. Należy pamiętać, że jest to rodzaj prognozy długoterminowej, dlatego należy więc wziąć pod uwagę potencjalne zmiany warunków pogodowych i obserwować prognozy krótkoterminowe.

Czerwiec

Deszczowe dni będą się przeplatały ze słonecznymi. Nie zabraknie też wyładowań atmosferycznych. Temperatura nie spadnie poniżej 20 °C. Mimo to, typowe plażowych dni będzie stosunkowo niewiele. Jednakże koniec miesiąca zapowiada się bardzo słonecznie. Będzie to doskonały czas na rozpoczęcie sezonu urlopowego. Ostatni tydzień czerwca ma odznaczyć się kolejnym wzrostem temperatury i kolejną falą upałów.

Lipiec

Początek lipca będzie bardzo podobny pod względem warunków atmosferycznych do poprzedniego miesiąca. Według prognoz mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze, a temperatura ma sięgać do 25°C. Druga połowa miesiąca przyniesie upały i plażowe dni. Lokalnie mogą wystąpić burze i przelotne deszcze.

Sierpień

Według synoptyków w sierpniu notowane będą najwyższe temperatury. Mogą wynosić ponad 30°C. Niestety tak odległe prognozy opierają się głównie na obserwacjach z poprzednich lat. Mimo że sierpień będzie słoneczny, przewiduje się kilka chłodniejszych dni.

Czy Ameryka zamarznie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *