W piątek na godzinę 18.00 na wniosek radnych PiS zwołano nadzwyczajną sesję Rady Warszawy. Radni oczekują informacji od prezydenta Warszawy na temat awarii kolektorów przesyłających ścieki do „Czajki” oraz zagrożenia, z jakim to się wiąże. Poruszony ma zostać także temat zadośćuczynienia osobom poszkodowanym przez reprywatyzację.

Cezary Jurkiewicz, przewodniczący klubu radnych PiS zaznaczył, że przedstawiciele rządu, jak również władz wojewódzkich wielokrotnie wyrażali chęć oraz gotowość do pomocy. Dlatego radni podczas sesji pragną zapytać, czy istnieje możliwość udzielenia pomocy Warszawie np. podczas naprawy kolektorów.

W Porządku Obrad znalazła się także dyskusja dotycząca zadośćuczynienia osobom poszkodowanym przez reprywatyzację oraz informacja prezydenta Warszawy w sprawie działań miasta na rzecz osób starszych, oraz niepełnosprawnych.

„Chcemy w końcu tego dotknąć, żeby się jasno dookreślili, czy Warszawa chce pomagać niepełnosprawnym, czy też to tylko jest punkt sztandarowy, który funkcjonował w kampanii wyborczej” — powiedział Cezary Jurkiewicz.

Rafał Trzaskowski nie wywiąże się z kolejnej obietnicy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *