Groził Prezydentowi, namierzyła go Policja

złodziej fajtłapa

Wrocławscy policjanci wytypowali i namierzyli podejrzanego o kierowanie w Internecie gróźb wobec Prezydenta Wrocławia. Do zamieszczenia gróźb doszło na jednym z forów internetowych. Od samego początku funkcjonariusze współpracowali z prokuraturą. W akcję włączyli się także policjanci z województwa zachodniopomorskiego. Efektem połączonych wysiłków jest zatrzymanie 38-latka.

„Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu podjęli działania w związku z ujawnionym wpisem na forum internetowym mogącym świadczyć o zamiarze lub nawoływaniu do popełnienia przestępstwa. Autor groził w Internecie prezydentowi Wrocławia. Policyjni specjaliści niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do jego identyfikacji, współpracując także z administratorem serwisu. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze pionu kryminalnego namierzyli mężczyznę podejrzanego o groźby. Okazało się, że jest mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego.” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Szybkie i skuteczne współdziałanie wrocławskich policjantów z prokuraturą i funkcjonariuszami z komisariatu Szczecin Pogodno, zakończyło się zatrzymaniem 38-latka. Został on następnie przewieziony przez funkcjonariuszy do Wrocławia. Obecnie prokuratura wykonuje czynności procesowe z udziałem zatrzymanego.

Za czyn z art. 119 § 1 kodeksu karnego tj. za stosowanie groźby grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *