Metro rusza na Bródno. Trwa rozbudowa II linii metra

pluskwy w metrze? Nagranie

Metro warszawskie rozbudowuje się. Mieszkańców warszawskiego Bródna czekają trudne chwile. Utrudnienia potrwają do zakończenia prac [co najmniej] do września 2021 roku. Wszystko przez realizację północno wschodniego odcinka II linii metra. Chodzi o kolejne trzy stacje i cztery kilometry tuneli. Budowa zakończy się najwcześniej we wrześniu 2021 r. Koszt wykonania tego odcinka podziemnej kolejki to prawie 1,4 miliarda złotych.

 

 Ruszają prace!

Na czwartkowej [17.01.2019] konferencji ZTM, Metra Warszawskiego i konsorcjum wykonawców poinformowano o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej. Podczas konferencji zapewniano mieszkańców, że utrudnienia będą rozbijane na etapy. Zmiany w ruchu komunikacji będą wchodzić stopniowo. Kulminacją ma być zamknięcie ulicy Kondratowicza. Organizatorzy konferencji zwrócili się do mieszkańców dzielnicy z prośbą o zachowanie cierpliwości. Ostatecznie metro budowane jest dla nich.

 Zmiany w komunikacji

W związku ze startem budowy, dla mieszkańców, zaplanowano serię spotkań konsultacyjnych.

Na ulicy Matki Teresy z Kalkuty, pomiędzy ulicą Chodecką a św. Wincentego zostaną wytoczone buspasy. Droga zostanie poszerzona, co oznacza, że wytyczenie buspasów odbędzie się bez uszczerbku dla dotychczasowego ruchu. Na skrzyżowaniu Matki Teresy z Kalkuty i ulicy Chodeckiej powstanie rondo. W czasie prac zamknięty zostanie odcinek od Chodeckiej do skrzyżowania ze św. Wincentego. Roboty w tym rejonie potrwają około trzech tygodni. Na ulicach: Chodeckiej, Wyszogrodzkiej, Bartniczej i Łojewskiej także zostaną wytyczone buspasy, ale tylko w jednym kierunku. Zmiany zostaną wprowadzone 1-3 oraz 8-10 lutego. Największą zmianą i utrudnieniem będzie zamknięcie ulicy Kondratowicza. Ta operacja jest zaplanowana na 15-17 lutego.

 W związku z budową metra zmienią się trasy linii autobusowych. Na trasy objazdowe skierowane zostaną autobusy: 104, 112, 118, 120, 126, 145, 156, 169, 176, 204, 214, 227, 240, 256, 345, 409, 500, N02, N11 i N64. Zmiany będą obowiązywały od nocy z piątku 15 na sobotę 16 lutego.

 

One Comment on “Metro rusza na Bródno. Trwa rozbudowa II linii metra”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *