Jak podają władze miasta, we wrześniu w szkołach i przedszkolach może zabraknąć nauczycieli. Braki mogą wynosić ponad 3 tys. pedagogów.

Według miasta deficyt pedagogów jest spowodowany reformą edukacji. W sprawie wypowiedziała się wiceprezydent Renata Kaznowska następująco: “ Już teraz wiemy, że we wrześniu może nam zabraknąć ponad trzy tysiące nauczycieli. Oczywiście, to efekt reformy oświaty, czyli wprowadzenie do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych podwójnego rocznika uczniów.” Władze miasta podczas wtorkowej konferencji zainaugurowało akcję “ Praca szuka nauczyciela”. Akcja oferuje bezpłatne szkolenie, które umożliwiłoby podjęcie pracy na tym stanowisku.

Warsztaty i szkolenia będą finansowane z budżetu miasta. Ratusz podkreśla, że w tym roku na doskonalenie zawodowe miasto przeznaczyło 16 mln złotych. Wiceprezydent zapewnia, że celem miasta jest zachęcić młodych ludzi do podjęcia pracy z dziećmi i młodzieżą.

Dlatego wprowadzono podwyżki dla nauczycieli stażystów i mianowanych, a teraz mają odbyć się bezpłatne szkolenia. Według oficjalnych informacji Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-społecznych i Szkoleń udziela warsztaty, które “ułatwiają” start w zawodzie pedagoga. Na stronie internetowej WCIES znajdziemy również informacje na temat potencjalnych miejsc pracy oraz braków kadrowych w poszczególnych placówkach.

Zostały przygotowane szkolenia dla nauczycieli zaczynających dopiero swoją karierę zawodową, jak również dla tych z większym doświadczeniem. Ratusz szacuje potencjalny deficyt nauczycieli na podstawie arkuszy organizacyjnych. Największe braki dotyczą wykładających język angielski, matematykę, WF oraz praktyczną naukę zawodu.

Tylko w „Życie Stolicy” wywiad z Davidem Packouz’em – „Rekinem Wojny”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *