Funkcjonariusze warszawskiej policji zatrzymali 7 osób, które sprzedawały w internecie podrobione kosmetyki oraz ubrania. Tylko zarekwirowany towar wart jest według śledczych 7 milionów złotych. Zatrzymani są w wieku od 17 do 43 lat.

Wietnamka przeszywała metki z ubrań, żeby wyłudzić pieniądze

Policjanci wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi weszli jednocześnie do 5 mieszkań i magazynów, m.in. w Warszawie, Magdalence i Łazach.

W tym ostatnim miejscu mieszkała jedna z głównych organizatorek procederu. Tam też, w wynajmowanym budynku, który był magazynem, podrobiony towar był przygotowywany do wysyłki. Podobny magazyn, skąd paczki były wysyłane do odbiorców za pośrednictwem różnych firm kurierskich, był w Warszawie.

W sumie zatrzymano 7 osób w wieku od 17 do 43 lat. Wśród zatrzymanych jest jeden obywatel Ukrainy. Sześciu osobom zostały przedstawione zarzuty z Ustawy prawo własności przemysłowej za to, że działając wspólnie i w porozumieniu, ze sprzedaży podrobionego towaru uczynili sobie stałe źródło dochodu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieudana próba przemytu na Lotnisku Chopina !

Według informacji policji, cała grupa sprzedawała towar z logo światowych marek za pośrednictwem portali społecznościowych. Ogłoszenia w internecie zamieszczali zakładając konta na różnych portalach i posługując się fałszywymi danymi.

Policja przejęła w sumie ponad 40 tys. flakonów perfum i 1,5 tys. sztuk ubrań. Jak podali funkcjonariusze, fałszywy towar do złudzenia przypominał oryginały. Szkody, jakie mógł ponieść Skarb Państwa, to prawie 7 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *