W ubiegłym roku władze miasta zrealizowała wiele inwestycji, w tym między innymi rozbudowę II linii metra, budowa szkół, przedszkoli oraz żłobków, jak również modernizację dróg.

Jak zapewnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski “ Stolica zrealizowała wiele istotnych inwestycji rozwijających infrastrukturę miejską, w tym dalszą rozbudowę drugiej linii metra w kierunku wschodnim i zachodnim.” Podkreślono także, że Warszawa jest liderem w pozyskiwaniu środków z programów rozwojowych UE. W zeszłym roku miasto pozyskało 614 mln. Prezydent wspomniał także, że celem ratusza jest “polepszenie jakości życia warszawskich rodzin”. Dlatego w ubiegłym roku sfinansowano przejazdy komunikacją miejską dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wprowadzono także bezpłatną opiekę w warszawskich przedszkolach.

W 2018 roku miasto przeznaczyło na realizację wyżej wymienionych inwestycji 2 mld 189 mln. Z czego 1,159 mld wydano na inwestycje związane z transportem i komunikacją. 267 Mln złotych , taką kwotę przeznaczono na wydatki dotyczące ochrony zdrowia i pomocy społecznej, a całkowite wydatki budżetowe, jakie poniosło miasto, wynoszą 16 mld 622 mln złotych. Najwięcej przeznaczono na budowę II linii metra, modernizacje ulic oraz na rozwój sieci tras rowerowych. Finansowano także rozwój infrastruktury lokalnej, a w poszczególnych dzielnicach ( Białołęka, Bielany, Ochota, Praga-północ, Wilanów) wybudowano nowe lub zmodernizowano istniejące już placówki. Wybudowano także mieszkania komunalne ( w Ursusie i na Targówku)

Od września ubiegłego roku wprowadzono zmiany w taryfie biletowej, co więcej kolejne gminy włączono do 1 strefy biletowej. Na ochronę i konwersację zabytków przeznaczono 31,4 mln złotych. Na programy zdrowotne wydano 84 mln, a na sport i turystykę 230 mln złotych.

Prezydent m.st Warszawy po raz pierwszy historii przedstawił tzw. “ Raport o stanie miasta”. Dokument przedstawia sposoby realizacji w 2018 roku swoich obowiązków wobec mieszkańców.

A może rzucić to wszystko i zamieszkać na Bali lub Hawajach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja