Korzystne warunki pogodowe, zachęcają mieszkańców do aktywnego wypoczynku. Doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu w gronie bliskich jest udanie się na spacer. Przedstawiamy listę miejsc, które warto odwiedzić podczas letniego spaceru. Wśród nich okolice z bujną roślinnością, jak również miejsca z piękną architekturą.

Ogród Botaniczny w Powsinie

Ogród Botaniczny w Powsinie jest idealnym miejscem, w którym warszawiacy będą mogli odpocząć od „miejskiego krajobrazu”. Roślinność zgromadzona w ogrodzie jest niezwykle imponującą. Zbiór liczy ponad 8600 różnych gatunków i odmian roślin. Ogród warto odwiedzić o każdej porze roku, jednakże latem oraz wiosna większość okazów już rozkwitła lub jest w trakcie tego procesu, dlatego właśnie w trakcie trwania tych pór roku miejsce cieszy się największą popularnością.

Plaża na Pradze

Mimo że po prawej stronie Wisły nie ma aż tyle atrakcji co po przeciwnej stronie, to jest to miejsce, w którym mieszkańcy mogą odpocząć od tłumów. Prawa strona Wisły często określana jest jako ” dzika”. Niestety spacerowicze nie znajdują tutaj zbyt wielu atrakcji ( tzn. restauracji, klubów), jednak znajdują spokój i ciszę. Jest to doskonałe miejsce do spędzenia czas z przyjaciółmi przy ognisku czy też pikniku.

Ulica Ząbkowska

Jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Warszawie. Na ulicy Ząbkowskiej czekają na was liczne knajpy, galerie, a nawet sklepik z autorskimi wyrobami. Osoby, które wybiorą się na spacer właśnie po tej części miasta, będą mogły bliżej przyjrzeć się przedwojennej architekturze oraz kapliczkom Maryi.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Sztuczne wzniesienie znajdujące się w warszawskiej dzielnicy Mokotów miało swój początek w 1945 roku. Właśnie wtedy zaczęto zwozić gruz ze zniszczonych warszawskich budynków. Na samym szczycie znajduje się symbol Polski Walczącej, a z góry kopca można podziwiać panoramę stolicy. Należy także wspomnieć, że znajdujący się tam monument został zaprojektowany przez żołnierza Armii Krajowej.

Powstaje „Zielony Zakątek” na Bielanach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja