Warszawa oraz okolice miasta są doskonałymi miejscami do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Warunki pogodowe sprzyjają biernemu wypoczynkowi, jak również wszelkim aktywnościom fizycznym pod gołym niebem. Warszawiacy często zapominają, że aby odpocząć, nie trzeba wyjeżdżać z miasta. Warszawa oraz jej okolice mają wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom.
Poniżej przedstawiamy miejsca, w których można w aktywny sposób spędzić czas ze swoimi najbliższymi. Podczas wycieczek rowerowych mieszkańcy mogą podziwiać dzikie zakątki okolicy.

Startuj z Kabat!

Trasa ma swój początek w Lesie Kabackim, później odwiedzamy ulice takie jak: Nowoursynowska, Opieńka, Wczasowa, Borowa i w końcu Warszawska, która prowadzi do Konstancina- Jeziorny i dalej w kierunku Powsina. Na miejscu czeka na nas między innymi Villa la Fleur, wieża ciśnień, Stara Papiernia, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jednakże nie są to jedyne miejsca warte odwiedzenia. W okolicy znajduję się także willa Świt, która była niegdyś zamieszkiwana przez Stefana Żeromskiego. Zachęcamy również do odwiedzenia Powsina, którym można przyjemnie spędzić czas w ogrodzie botanicznym, amfiteatrze czy też w parku linowym.

Naokoło Puszczy Kampinoskiej!

Jeden ze szlaków przebiega wokół Kampinoskiego Parku Narodowego i ma łączną długość aż 144.5 km. Główna ścieżka otacza puszczę. Należy wspomnieć, że jest to trasa dla osób o dobrej kondycji, a w okolicy nie ma atrakcji turystycznych. Mimo to region jest w stanie zachwycić swoją urodą.

Mazowiecki Park Krajobrazowy

Pokonanie tej trasy zajmie nam 3 godziny. Mimo to warto wybrać się na wycieczkę po Mazowieckim Parku Krajobrazowym, głównie ze względu na piękno regionu. Według wielu rowerzystów, podczas pokonywania tej trasy można poznać zupełnie inne oblicze Wisły oraz rzeki Świder. Szlak otoczony jest brzozowymi lasami i bagnami, które jedynie dodają uroku regionowi. Trasa ma długość około 50 kilometrów, a swój początek na Moście Siekierkowskim.

Rowerem po Pradze!

Znajdą się także miejsca dla osób, które niestety nie mają wystarczająco dużo czasu aby wybrać się na wycieczkę na obrzeża miasta lub też poza jego granice. Pamiętajmy, że w stolicy jest wiele miejsc wartych odwiedzenia. Przykładem może być podróż rowerem po Pradze, które niewatpiliwe ma swoj wyjątkowym urok, a sprzyjająca pogoda wręcz zachęca do poznania dzielnicy z innej strony.

Ekolodzy od siedmiu boleści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *