10 Listopada odbędzie się Piknik Historyczny, który zostanie zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na uczestników pikniku będą czekać różne zabawy, warsztaty, a nawet pyszna grochówka.

„Poczujmy radość i dumę panujące w Polsce sprzed ponad 100 lat, w której – mimo różnorodności związanej z życiem pod zaborami – potrafiliśmy się jednoczyć. Warto przypomnieć sobie, że to, co teoretycznie nas dzieliło, stało się fundamentem rozwoju polskiej kultury i tradycji” – napisał ratusz.

Wspólne świętowanie rozpocznie się godz. 12 inscenizacją powierzenia Józefowi Piłsudskiemu urzędu Naczelnika Państwa. Na zakończenie inscenizacji zebrani widzowie zaproszeni zostaną do wspólnego odśpiewania „Warszawianki”.

Tuż po inscenizacji zapraszamy do poszczególnych stoisk historycznych ze sprzętem wojskowym, z animacjami i warsztatami prowadzonymi przez Dom Spotkań z Historią. Każdy, kto odwiedzi miejskie stoisko, będzie mógł samodzielnie wykonać pamiątkową przypinkę oraz otrzyma narodową kokardę.”

W programie:

– występ Trupy Teatralnej WARSZAWIAKI i DJ’a Kozaka oraz potańcówka;
– warsztaty i animacje Domu Spotkań z Historią: gra planszowa „Wyścig o Niepodległą”, spotkanie dla dzieci „Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-1939”, zabawy prababci i pradziadka „Cztery fajerki” oraz warsztaty sztuki pięknego pisania;
– żywe lekcje historii, pokaz sprzętu wojskowego, inscenizacja poboru do Wojska II RP;
– spacery po Warszawie z 1918 roku;
– „Menu niepodległości” – spotkanie degustacyjne z Katarzyną Bosacką, która opowie, co jadano w XX-leciu międzywojennym.

Program obchodów 11 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *