Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy 26 Września br. podpisał umowę, w ramach której realizowane będą prace budowlane nowych stacji II linii metra. Europejski Bank Inwestycyjny ma udzielić Warszawie pożyczki w wysokości 1,5 miliarda złotych.

„Warszawa jest miastem, które rozwija się niezwykle dynamicznie. Choć utrzymanie tego trendu nie jest łatwe, ze względu na stale rosnące obciążenia. Mimo to jesteśmy zdeterminowani, by inwestować w jakość miejskiej infrastruktury” – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

„Między innymi chcemy by warszawianki i warszawiacy korzystali z nowoczesnej i przyjaznej środowisku komunikacji miejskiej, w tym z kolejnych odcinków metra. Dlatego też podjęliśmy decyzję o podpisaniu umowy kredytowej z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, która przez kolejne lata będzie zabezpieczać finansowanie dalszej rozbudowany podziemnej kolei” – dodał prezydent stolicy.

Jest to już dziesiąta umowa zawarta między miastem a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Stolicy udzielono już kredytów o łącznej kwocie 4 miliardów złotych. Jednak stołeczny ratusz zapewnia, że wszystkie [pożyczki], z wyłączeniem ostatniej z 2014 r., zostały już rozliczone”.

„Z przyjemnością po raz kolejny wspieramy rozbudowę drugiej linii Warszawskiego metra, co pomaga rozwinąć zrównoważony system transportowy (…) Chętnie pomagamy w finansowaniu programów ułatwiających mieszkańcom Warszawy rezygnację z samochodów na rzecz transportu publicznego. Sprawi to, że miasto stanie się jeszcze bardziej dynamiczne i ekologiczne” – powiedział Vazil Hudak, wiceprzewodniczący Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Należy także wspomnieć, że Europejski Bank Inwestycyjny wyraził zainteresowanie udzieleniem kredytów na inne sektory rozwoju Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja