Stołeczni policjanci zabezpieczyli prawie 6,4 sztuk podrabianej odzieży, obuwia, galanterii, biżuterii, zegarków i okularów. Towar oszacowano na około 10 milionów złotych – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. Dodał, że do sprawy zatrzymano trzy osoby.
Nadkomisarz Sylwester Marczak w rozmowie z PAP przekazał, że policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że na jednej z posesji na warszawskiej Woli może znajdować się firma, której właściciele zajmują się sprzedażą towarów z nielegalnie naniesionymi znakami znanych światowych marek.
Wskazał, że policjanci po przyjechaniu pod wskazany adres zauważyli, jak na posesję podjechał samochodem mężczyzna, który wszedł do pomieszczeń gospodarczych, a następnie wyszedł, niosąc w ręku ciemny worek, wsiadł do auta i odjechał.
Funkcjonariusze pojechali za mężczyzną, który zatrzymał samochód przed jedną z agencji pocztowych. W momencie, kiedy próbował nadać przesyłki, został wylegitymowany przez policjantów
– tłumaczył nadkomisarz.
W rozmowie z nimi przyznał, że zamierzał nadać paczki, w których znajdują się podróbki torebek i galanterii
– podkreślił, dodając, że w związku z tym 37-latek został zatrzymany, a przesyłki z towarem zabezpieczone.
Rzecznik KSP przekazał, że w dalszej kolejności policjanci wraz z zatrzymanym pojechali pod wcześniej ustalony adres na Woli.
Na miejscu policjanci zabezpieczyli worki z gotowymi do wysłania paczkami oraz zwrotami paczek, zatrzymali także 30-letniego mężczyznę i 48-letnią kobietę, którzy – jak twierdzili – mieli zostać zatrudnieni przez właściciela podróbek i zajmować się nadawaniem przesyłek w agencjach pocztowych, wypisywaniem listów przewozowych, pakowaniem podróbek, a także obsługą internetową zamówień
– poinformował.
Po dokładnym przeszukaniu pomieszczeń policjanci zabezpieczyli prawie 6,4 tys. sztuk odzieży, obuwia, galanterii, biżuterii, zegarków oraz okularów z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych światowych marek. Przedstawiciele pokrzywdzonych oszacowali wstępną sumę strat na około 10 milionów złotych
– podał.
Troje zatrzymanych usłyszało zarzuty za działanie wspólnie i w porozumieniu z art. 305 ustawy Prawo Własności Przemysłowej (oznaczanie towarów podrobionym znakiem towarowym – PAP).
Za zarzucany czyn może im grozić do 5 lat więzienia.
PAP/AS
Wynajmowali odkurzacze i sprzedawali jako swoje. Gang został zatrzymany