W ubiegłą niedzielę przechodnie spostrzegli mężczyznę, który bez zabezpieczenia wspinał się po budynku. O zdarzeniu natychmiast poinformowano służby ratunkowe.

Hotel Marriott mieści się m in. w kompleksie biurowo-hotelowym w Warszawie, a sam budynek jest niezwykle interesujący dla tego typu śmiałków, a świadczy o tym historia, jaka wiąże się z budynkiem. Jako pierwszy szczyt Hotelu Marriott w Warszawie zdobył sławny francuski wspinacz, Alain Robert, którego znamy pod pseudonimem “ Spider-Man “. Francuz wspiął się na budynek w czerwcu 1999 roku, a więcej o tym wydarzeniu można dowiedzieć się z filmu dokumentalnego pod tytułem “ Szklane góry” reżyserii Macieja Gorzelińskiego. Kolejna osoba, która postanowiła przetestować swoje umiejętności wspinaczkowe był Polak, Dawid Kaszlikowski, który powtórzył wyczyn w tym samym roku. Jednakże 10 lat później, 22 kwietnia 2009 roku, budynek został zdobyty przez kolejnego śmiałka, tym razem przez Bartłomieja Opielę. Natomiast w 2002 roku odbył się pierwszy w Polsce skok BASE jump, który z dachu hotelu wykonał Felix Baumgartner.

Kolejny śmiałek!

2 Czerwca po południu mieszkańcy spostrzegli mężczyznę, który najprawdopodobniej bez odpowiedniego zabezpieczenia wspinał się po budynku. Jak już wspomnieliśmy powyżej, nie jest to pierwsza taka sytuacja. Mimo iż wyczyn jest niezwykle imponujący, to wiązało się z nim ryzyko utraty życia śmiałka. Priorytetem służb ratunkowych było zapewnienie bezpieczeństwa mężczyzny. Strażacy natychmiast rozstawili skokochrony. Na miejscu obecni byli również funkcjonariusze policji oraz ratownicy pogotowia.

Wspinacz został zatrzymany przez policję niezwłocznie po dotarciu na dach budynku. Tożsamość mężczyzny nie jest jeszcze oficjalnie znana. Jednakże internauci prowadzą na ten temat spekulacje, twierdząc, że śmiałkiem mógł być 31- letni właściciel jednego z kanałów na YouTube. Jest on znany z podobnych wyczynów. Na Razie w tej sprawie prowadzone jest dochodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *