„Zgodnie z decyzją komisji odszkodowania pokrzywdzonym lokatorom powinny być wypłacone” – przekazał Sebastian Kaleta. Jednak „Warszawa nie wypłaca tych pieniędzy”.

Jak przekazał Sebastian Kaleta, większości członków komisji weryfikacyjnej uważa, że w Warszawie systemowo nie działał nadzór nad reprywatyzacją w czasach rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz”. Przewodniczący komisji powiedział, że miało to doprowadzić do tego, że urzędnicy zajmujący się reprywatyzacją ulegli pokusie, bądź sami wykreowali system korupcyjny”.

„Najbardziej w tym wszystkim niepokoi to, że ofiarami tego procederu stali się zwykli mieszkańcy Warszawy. Komisja przesłuchiwała osoby, które mieszkańcy wskazywali jako te, które dokonują czynności, jak to nazywały media, oczyszczenia kamienic”. Ciężko jest mi wskazać jakąkolwiek osobę z tego grona, która poczuwałaby się do odpowiedzialności czy miałaby wyrzuty sumienia, w związku z tym, co spotkało mieszkańców” – powiedział Kaleta podczas rozmowy z Polskim Radiem.

Według Kalety warszawski ratusz „konsekwentnie nie wypłaca pieniędzy pokrzywdzonym lokatorom” mimo że „środki, które miałyby służyć tej wypłacie, komisja bezpośrednio odzyskała już dla miasta”.

Komisja Jakiego przyznaje odszkodowania, Warszawa ich nie wypłaca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja