Jak już pisaliśmy w poprzednim artykule, w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o problemach związanych z wypłatą świadczenia 500 plus przez Warszawę. Sprawę postanowił zbadać Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Przypominamy, że Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy twierdził, że problemy z wypłatą świadczenia 500 plus są spowodowane przez rząd, ponieważ pieniądze na ten cel wypływają w ostatniej chwili.

W sprawie wypowiedział się prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Wszystkie pieniądze, które są potrzebne na to, by 500 plus było w Warszawie wypłacane, zostały przekazane władzom miasta. Ostatnia transza 26 września. Nie ma żadnych przeszkód, jest tylko polityka. Chciałem te działania bardzo surowo potępić i jednocześnie wezwać prezydenta Trzaskowskiego do ich zaniechania” – powiedział.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki postanowił sprawdzić, w jaki sposób planowane są wydatki, jak realizowany jest program oraz czy sprawozdania prowadzone są rzetelnie.

Warszawie brakuje pieniędzy na 500 plus

One Comment on “Dzisiaj ruszyła kontrola ws. programu 500 Plus”

  1. Podejrzewam, obie strony konfliktu wysyłają swoich harcowników przed rozstrzygającą bitwą jaką są wybory. Z życzeniami powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *