Władze miasta rozpoczęły jesienne nasadzenia w miejskich lasach. Część drzew zostanie zasadzonych w Rembertowie, w Wawrze i na Białołęce.

Zgodnie z zapewnieniami do końca roku posadzonych ma zostać ponad 100 tys. nowych sadzonek. Drzew możemy spodziewać się między innymi na Białołęce, gdzie sadzonki zajmą powierzchnię ponad 10 ha. Sadzonki znajdziemy także w Rembertowie (blisko 0,6 ha) oraz Wawrze (Około 10 ha). Posadzone zostaną: dęby, sosny, lipy, klony, brzozy, olsze, jarząb, jabłoń, grusza i czereśnia.

„W trosce o klimat sadzimy dodatkowe drzewa w stolicy. Więcej zieleni pomoże oczyścić powietrze, co korzystnie wpłynie na zdrowie warszawianek i warszawiaków. Nasadzenia prowadzimy na nowych terenach, które tego lata przekazaliśmy w opiekę miejskim leśnikom” – powiedziała Justyna Glusman, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy.

„Stolica rozpoczęła jesienne nasadzenia w miejskich lasach. Jeszcze w tym roku pojawi się w nich ponad 100 tys. dodatkowych drzew. Część z nich będzie źródłem pokarmu m.in. dla pszczół” – poinformował stołeczny ratusz.

“ Godziny ciszy “ w Auchanie- Warszawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *