Naukowcy postanowili zidentyfikowania mutacje nowego wirusa. Z badań wynika, że koronawirus ma trzy główne typy pochodzące z Włoch, Austrii i Anglii, a niektórzy pacjenci byli nosicielami dwóch odmian wirusa.

Naukowcy z Islandii twierdzą, że odróżnili 40 mutacji koronawirusa. Mutacje miały zostać odkryte poprzez analizę wymazów pacjentów z COVID-19 na Islandii, gdzie dotychczas zgłoszono prawie 600 przypadków. Za pomocą sekwencjonowania genetycznego naukowcy ustalili, ile mutacji zgromadził wirus. Te warianty genetyczne mogą działać jak odciski palców wirusa i mogą wskazać, skąd pochodzi dana odmiana. Co więcej, naukowcy twierdzą, że infekcja czaiła się u zwierząt przez dekady, zanim zyskała zdolność atakowania” ludzi.

Do udziału w badaniu zgłosiło się około 5000 wolontariuszy, którzy nie mieli żadnych objawów — z których 48 faktycznie uzyskało wynik pozytywny testu na obecność koronawirusa. Kári Stefánsson, dyrektor DeCode Genetics, powiedział, że „widzimy, jak mutują się wirusy. Znaleźliśmy 40 mutacji wirusa specyficznych dla wyspy”. Co więcej, znaleziono kogoś, kto miał mieszankę wirusów. Mieli wirusy przed i po mutacji, a jedynymi infekcjami możliwymi do zidentyfikowania dla tej osoby są zmutowany wirus.”

Wyniki badań nie zostały jeszcze opublikowane, ponieważ ​​nie zostało zbadane przez innych naukowców.

Co tam się dzieje?! Liczba zgonów we Włoszech z powodu koronawirusa może dziś przekroczyć liczbę zgonów w Chinach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *