Przejdź do treści
Życie Stolicy
  • Strona główna
  • Stolica
  • Kraj
  • Świat
  • Bezpieczeństwo
  • Polityka
  • Społeczeństwo
  • Zdrowie
  • Wideo
  • Autorzy
    • płk Ireneusz Kulesza
    • Aleksandra Rachwał
    • Matka Polka
    • Jaok Janusz
    • Tȟašúŋke Witkó
    • Blanka Aleksowska
    • Antoni Macierewicz
    • Romuald Szeremietiew
    • Jan Pawlicki
    • Wojciech Wybranowski
  • Kontakt
  • Kultura
  • Kultura
Życie Stolicy | Kraj

Zastraszano dyrektora pogotowia bo chciał obowiązkowych szczepień na koronawirusa? Sprawą zajmą się organy ścigania

przez Anna Słomczyńska 22 grudnia 2020
22 grudnia 2020
966

Do sieci trafiło kontrowersyjne pismo dyrektora Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie, w którym znalazł się zapis, że w nowych kontraktach zawieranych przez placówkę będzie zapis o obowiązku zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

To sprawiło, że w mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa burza, a na dyrektora -Andrzeja Szmita – wylała się fala hejtu i gróźb pod adresem własnej rodziny. W związku z tym dyrektor stacji pogotowia postanowił wycofać się z zapisu o szczepionce.

W pierwszej kolejności zaszczepieni przeciwko COVID-19 mieli zostać m.in. pracownicy służby zdrowia służby pracujące przy COVID-19 takie jak policja czy wojsko. W związku z tym dyrektor Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie chciał wprowadzić obowiązek szczepienia dla wszystkich swoich pracowników.

Jak czytamy w kontrowersyjnym piśmie:

W związku z tym, iż wszystkie kontrakty z SPWSPR w Gorzowie mają termin zakończenia w dniu 31 grudnia 2020 roku, informuję, iż w nowych kontraktach obowiązującym będzie konieczność zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Wszystkie podmioty, które nie złożyły deklaracji o przystąpieniu do szczepienia (której termin mija w dniu 18 grudnia 2020 roku) nie będą miały przedłużonej umowy na świadczenia medyczne w 2021 roku i w latach następnych. Jedynymi powodami dla których może nastąpić zwolnienie osoby wykonującej świadczenie medyczne na rzecz podmiotu, który ma zawartą lub zechce zawrzeć umowę z SPWSPR w Gorzowie są przeciwwskazania medyczne […]

Po upublicznieniu pisma na forach internetowych dyrektor stacji pogotowia – Andrzej Szmita – otrzymał wiele gróźb skierowanych do jego rodziny. Jak sam się wypowiedział:

Po tym, jak pismo rozeszło się po przeróżnych grupach facebookowych, na dyrektora Szmita wylała się fala hejtu. – Przeczytałem kilkadziesiąt nienawistnych maili i kilka portali, gdzie było napisane, że chcę mordować Polaków i przeprowadzam eksterminację oraz zmuszam ludzi do wzięcia udziału w eksperymencie. Pojawiły się komentarze pod moim adresem „Przyjdziemy po Ciebie i Twoją żonę”, „Spalimy cię”. Nie będę ryzykował życia i zdrowia swojej rodziny. Wycofałem się dzisiaj z tego zapisu o szczepione i mam nadzieję, że nowe pismo również tak szybko dostanie się do sieci. Bardzo mi przykro, że moi pracownicy są tak nielojalni i zamiast przyjść do mnie i powiedzieć, że nie chcą się zaszczepić oraz chcą na ten temat porozmawiać, to wrzucają pismo do sieci

Jak dalej wskazał dyrektor:

Nie ma żadnej innej możliwości, abyśmy mogli po roku normalnie żyć. Nie ma żadnej innej możliwości, abyśmy mogli jeździć do pacjentów i mogliśmy czuć się bezpiecznie. Zarówno my, jak i nasi pacjenci. W wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego większość pracowników chciała się normalnie zaszczepić. Była grupa, która powiedziała „nie”, że nie będą się szczepić. Nie wiem dlaczego. Jest to coś przerażającego dla mnie, jeżeli wśród medyków jest jakakolwiek dyskusja na temat tego czy warto się szczepić. Jak widzę akcję wśród medyków, a to się rozchodzi na wszystkie osoby, które mówią o tym, że ziemia jest płaska czy że szczepionka jest eksperymentem. To powiem wprost brutalnie. Ta cała akcja będzie psu pod ogon, jeżeli zaszczepi się tylko kilkanaście procent ludzi. Jeżeli ktoś mówi, że wirus jest cacy, to po jaką cholerę ubierać się w te wszystkie kombinezony, maseczki, po co się dezynfekować, w końcu możemy tylko zachorować
Po pojawieniu się gróźb karanych, sprawa ma zostać skierowana na policje oraz do prokuratury regionalnej przez prawnika placówki.

Jak wskazał dyrektor wojewódzkiej stacji pogotowia w Gorzowie osoby, które się zaszczepią, będą normalnie funkcjonowali, natomiast ci co się nie zaszczepią, to prędzej czy później zachorują na koronawirusa. Wtedy przyjdzie jedynie liczyć na to, że nie będą w grupie tych kilkudziesięciu tysięcy osób, które stracą życie.

Po całym zamieszaniu, które nastąpiło, dyrektor zapowiada:

Kontrakty, które kończą się 31 grudnia 2020 roku obowiązywały od wielu lat. Byłem dumny z moich pracowników, którzy byli jednymi z najlepiej wynagradzanych w Polsce. Kontrakty się teraz kończą. Poinformowałem dzisiaj w piśmie, że zostaną aneksowane do końca pierwszego kwartału 2021 roku. Stworzymy Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia i przeprowadzimy pełne postępowanie przetargowe. Każda oferta, która do nas wpłynie zostanie oceniona według SIWZ. W specyfikacji nie będzie zapisu o szczepieniu na COVID-19, ponieważ nie chcę ryzykować zdrowia i życia swojego i swojej rodziny

A jaki jest wasz stosunek do szczepień na COVID-19? Czy dyrektor placówki miał rację wymagając od współpracowników zaszczepienia się?

  • 0
    Share
    Facebook
  • 0
    Share
    Twitter
  • 0
    Share
    LinkedIn
  • 0
    Share
    Życie Stolicy
covid 2019Gorzówkoronawiruspogotowieszczepionka
Anna Słomczyńska

Poprzedni artykuł
Kielce nie chcą tęczowych ławek. Kibice przemalowują je w barwy klubu
następny artykuł
Sensacyjne słowa prof. Gieleraka: odporność po zaszczepieniu na koronawirusa jest większa niż po przechorowaniu

Powiązane artykuły

Polski kapitał coraz odważniej inwestuje w nieruchomości komercyjne...

8 czerwca 2026

KGS: Kadrowa rewolucja i brak transparentności. Co chce...

7 czerwca 2026

Inwestycja MTM Konstrukcje w Tuchowie pod znakiem zapytania?...

6 czerwca 2026

KGS: Dlaczego KHBC rezygnuje z dochodzenia roszczenia odszkodowawczego?

2 czerwca 2026

Redaktor Naczelny Życia Stolicy prawomocnie wygrywa z deweloperem...

1 czerwca 2026

Polska po cichu przygotowuje się na przyjęcie ukraińskiego...

30 maja 2026

WSPIERAJ PRAWDZIWE MEDIA
To numer naszego konta
66 1160 2202 0000 0004 6654 5754 Dziękujemy

Logo Wbijam Szpile - partner serwisu Zycie Stolicy

Najnowsze artykuły

  • Pogoda do 14.06.2026: Z zachodu ku centrum zatoka niżowa
  • Okrągły Stół 89 czyli realizacja operacji SB o kryptonimie „Brzoza”
  • Polski kapitał coraz odważniej inwestuje w nieruchomości komercyjne – dane z 2025
  • Leszno 19. Miał być park, będzie droga. Miał być spokój, będzie budowa.
  • Peter Magyar drwi z tysięcy Węgrów protestujących 5 czerwca
  • KGS: Kadrowa rewolucja i brak transparentności. Co chce ukryć Spółka?
  • Inwestycja MTM Konstrukcje w Tuchowie pod znakiem zapytania? Stan 2026.
  • Wybory 4 czerwca 1989 r. były elementem procesu zdrady i zmowy elit
  • Mazowiecki Senior Roku – wybieramy od 08 do 30 czerwca
  • Laboratorium 4.0 – nauka zawodów przyszłości na Mazowszu

Opinie

Wybitni polscy historycy, naukowcy i działacze społeczni publikują...

30 grudnia 2025

Książka na każdy dzień. Nr 6 Dymitry Glukhowsky...

3 kwietnia 2025

Książka na każdy dzień. Nr 5 Neil Gaiman...

24 marca 2025

Książka na każdy dzień. Nr 4 Irving Stone...

23 marca 2025

Książka na każdy dzień. Nr 3 Evelyn Waugh...

20 marca 2025

Najnowsze komentarze

  • Niesygnalista - PAIH: Ministerstwo Rozwoju jak Poncjusz Piłat ws. zwolnienia dyscyplinarnego sygnalistki
  • Łukasz - Za żart z KSeF zarzut karno-skarbowy i groźba 8 lat więzienia?
  • Nie mają co robić - KGS: Masowe zwolnienia by realizować Plan równości płci?
  • myślący katolik - Projekt ustawy o statusie „osoby najbliższej” to „związki partnerskie” pod nową nazwą
  • myślący katolik - Projekt ustawy o statusie „osoby najbliższej” to „związki partnerskie” pod nową nazwą

Popularne artykuły

  • 1

    Państwo, piwo i niespełniona obietnica. Dlaczego ustawy o asystencji osobistej dla niepełnosprawnych wciąż nie ma?

  • 2

    Spacer z dzieckiem i zakupy w sklepie monopolowym. Tłumaczył, że piwo pomoże mu na kaca.

  • 3

    O tym nie wiedzieliście… AMANTADYNO, MOJA POLSKA SCHIZOFRENIO.

  • 4

    Wołomin: Są wyniki sekcji zwłok 13-letnich dziewczynek. Dzieci miały czarne ubrania i wyraziste makijaże

  • 5

    Amantadyna jednak działa! Naukowcy z Cambridge potwierdzają odkrycie Polaków

  • 6

    Z nowym chłopakiem odwiedziła byłego męża. Ten chwycił za nóż i wbił mu w odbyt

  • 7

    „Szwadrony Trzaskowskiego”. Kogo i po co szkoli Warszawa?

  • 8

    Ile wynosi rzeczywista liczba mieszkańców Warszawy? Dane zaskakują!

  • 9

    Ordynator oddziału zakaźnego twierdzi, że pandemia koronawirusa to fikcja!

  • 10

    Dwie 13-latki powieszone w lesie. Na ciała trafiła przypadkowa osoba

  • 11

    Wichura zniszczyła część Cmentarza Bródnowskiego!

  • 12

    Nieoficjalne informacje w sprawie powieszonych w lesie 13-latek

  • 13

    Dantejskie sceny i bierność ochrony oraz klientów. Co się wydarzyło w Arkadii?

  • 14

    Zostawił gazik w sercu, bo o nim zapomniał.

  • 15

    Zamienił opakowania i do kasy przyniósł wiertło z niższą ceną. Okazało się, że jest wykładowcą w szkole policyjnej

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Youtube
  • Email

@2020 - ZycieStolicy.com.pl | Polityka prywatności

Zarządzaj zgodami plików cookie
Pliki cookies w Naszej witrynie, używane są do spersonalizowanych reklam

Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
  • Zarządzaj opcjami
  • Zarządzaj serwisami
  • Zarządzaj {vendor_count} dostawcami
  • Przeczytaj więcej o tych celach
Zobacz preferencje
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Życie Stolicy
  • Strona główna
  • Stolica
  • Kraj
  • Świat
  • Bezpieczeństwo
  • Polityka
  • Społeczeństwo
  • Zdrowie
  • Wideo
  • Autorzy
    • płk Ireneusz Kulesza
    • Aleksandra Rachwał
    • Matka Polka
    • Jaok Janusz
    • Tȟašúŋke Witkó
    • Blanka Aleksowska
    • Antoni Macierewicz
    • Romuald Szeremietiew
    • Jan Pawlicki
    • Wojciech Wybranowski
  • Kontakt
  • Kultura
  • Kultura