W Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej trwają przetasowania personalne. W tle mamy wielkie pieniądze i kredyt w euro. Sprawy dzieją się w Warszawie. Prezes WSM Barbara Różewska zabiega od Rad Osiedli o opinie dotyczącą projektu „Zielony WSM” oraz wprowadzenie tzw. PSZOK-ów czyli Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Sam projekt „Zielonego WSM” to zaciągnięcie ogromnych kredytów na kwotę 30 mln euro, co będzie skutkować ogromnym zadłużeniem Spółdzielni, a co za tym idzie majątków członków spółdzielni. Ale zacznijmy od początku.
Po rezygnacji wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych i głównej księgowej Heleny Pośpieszyńskiej z WSM w grudniu 2021 r. nie ma wciąż jej następcy. Powodem rozstania był brak porozumienia z Prezes Barbarą Różewską w sprawach bardzo istotnych, m. in. p. Pośpieszyńska informowała o nieprawidłowościach, realizowano nieprawidłowe wydatki noszące cechy niegospodarności, mieszkania oddawano bez przetargu w najem pracownikom, rodzinom działaczy, którzy je następnie wykupują, a Rada Nadzorcza zeszłej kadencji nie reagowała na żadne pisma interwencyjne byłej wiceprezes – wynika z naszych informacji.
Brak wiceprezesa w zarządzie
Zarząd działa w niepełnym składzie od początku 2022 r.. Do tej pory nie zatrudniono nikogo na stanowisko wiceprezesa. Niemniej Zarząd oddzielił funkcje wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych od stanowiska głównego księgowego i zatrudnił pełniącego obowiązki głównego księgowego na przełomie I i II kwartału 2022 r.
W międzyczasie okazało się, że główny księgowy, świadomie nie podpisał dokumentów o które zabiegała prezes Barbara Różewska. W związku z tym pani prezes dała mu wypowiedzenie, traktując to jako afront w swoim kierunku/
Sama Prezes Różewska jest od lat związana blisko z Bemowem i Wolą. Była w Spółdzielni Mieszkaniowej Koło, potem Spółdzielni Mieszkaniowej Górczewska. Ponadto ma dom na Bemowie. Znana jest z bliskich kontaktów z politykami i samorządowcami z PO.
Czy zmiany personalne pod dyktando prezes Różewskiej mają ułatwić jej zaciągnięcie 30 mln euro kredytu przez zarząd WSM na tzw. „Zielony WSM”? Czas pokaże, jako redakcja „Życia Stolicy” będzie uważnie przyglądać się sprawie.
Źródło: Zycie Stolicy, facebook.com.
2 komentarze
A czego dotyczy zielony WSM?
W artykule brak bardzo istotnej informacji. Na osiedlach powinny być sadzone drzewa i krzewy owocowe.
TVP, TVP Info, TV Republika, no to już wiemy z kim mamy do czynienia czytając ten artykuł. Panie Ziemowicie, pańskie teksty są tyle warte co paski w tvp info. Dziękuję nie kupuję.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.