„Prokurator zarzuca Emilowi B. popełnienie zbrodni zabójstwa popełnionej w zamiarze bezpośrednim. Z ustaleń śledztwa wynika, że 15-latek przygotowywał się do popełnienia przestępstwa (…)” – przekazano.

„Prokurator zarzuca Emilowi B. popełnienie zbrodni zabójstwa popełnionej w zamiarze bezpośrednim. Z ustaleń śledztwa wynika, że 15-latek przygotowywał się do popełnienia przestępstwa, opisywał w korespondencji telefonicznej przewidywane konsekwencje czynu, którymi miały być pobyt na izbie dziecka oraz w zakładzie poprawczym, a także w sposób planowy popełniał czyn. W czasie zdarzenia Emil B. był pod wpływem substancji psychoaktywnych. Z treści opinii sądowo-psychiatryczno-psychologicznej sporządzonej po przeprowadzeniu obserwacji psychiatrycznej, wynika jednak, że dopuszczając się zabójstwa, był w pełni poczytalny” – przekazał Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

„Wobec Emila B. nadal jest stosowany, wobec nieletnich tylko w wyjątkowych wypadkach, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania” – dodał.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło w maju na terenie jednej z warszawskich podstawówek. Emil B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz odmówił składania wyjaśnień. 15-Latek będzie sądzony jak dorosły, jednak kodeks karny nie przewiduje zastosowania kary dożywotniego pozbawienia wolności wobec niepełnoletniego przestępcy. Dlatego Emilowi B. grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *