Zwrot w sprawie Najsztuba. Sprawa wraca na wokandę. Czy dziennikarz trafi do więzienia?

Sprawa Piotra Najsztuba, który potrącił kobietę na pasach, budzi wiele kontrowersji. Opinia publiczna szeroko komentowała uzasadnienie wyroku, z którego można było wywnioskować, że pokrzywdzona była sama sobie winna wypadku, chociaż dziennikarz potrącił ją na pasach i poruszał się autem bez ważnych badań technicznych.

Prokurator Okręgowy w Warszawie wniósł do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku w sprawie wypadku, który spowodował Piotr Najsztub. Trzy lata temu potrącił kobietę na pasach. Sąd go uniewinnił. 8 stycznia Prokurator Okręgowy w Warszawie wniósł do Sądu Najwyższego kasację od prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, który utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie. Do wypadku doszło trzy lata temu.

Według sądu dziennikarz zachował zasady ostrożności ponieważ poruszał się z prędkością 20 km/h. Na drodze panowały złe warunki pogodowe, a piesza mogła wtargnąć na pasy… Kasacja opiera się na zarzucie błędnej oceny zebranego materiału dowodowego i przekroczeniu zasady swobodnej oceny dowodów.

Piotr Najsztub uniewinniony! Według sądu potrącona piesza nie zachowała ostrożności!

3 Comments on “Zwrot w sprawie Najsztuba. Sprawa wraca na wokandę. Czy dziennikarz trafi do więzienia?”

  1. Do ” kumoterstwo „: Doskonale napisane – nic dodać, nic ująć . To kolejny powód dla którego nasze sądownictwo / z tym ” nasze ” przesadziłem / wymaga reformy !!!

  2. Takiego kumoterstwa, takiego balaganu nie spotka sie w innych krajach, chyba ze na wschodzie. To co ten pajac zrobil to jest nie wykroczenie, ale przestepstwo, Natychmiast powinnien byc aresztowany, i w pudle siedziec, a sedzia, ktory go zwolnil, powinien miec natychmiast odebrany imunitet, i byc pozbawiony wykonywania zawodu sedziego. Malo ten sam przestepca idzie jeszcze na wiec z tym badziewiem bo tak ich mozna dzis nazwac. Czy jest w tym kraju wreszcie ktos kto zrobi porzadek. Dzis Owsiak wyglasza odezwy do Ministra sprawiedliwosci. Malo ze jest bezczelnym typem, ktory ma z tego wielka kase. Ile razy widze przed kamerami blagajace matki o pomoc dla dzieci, zeby je ratowac, i ludzie dobrej woli pomagaja, a tego jakatego nie widac i nie slychac, to ma byc wlasnie pomoc dla dzieci, gdzie jest ta pomoc. Ale jeszcze sa ludzie w rzadzie, ktory jest owsiakowi nie na reke, ze potrafi wyslac wojsko samolotem z dzieckiem na operacje do USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *