Warszawski program E-senior został zakwalifikowany do międzynarodowego konkursu SilverEco and Ageing Well International Awards. O przejściu do kolejnego etapu decyduje głosowanie internetowe. Zachęcamy do wzięcia udziału, dziś ostatnia szansa by zagłosować na stolicę i jej program.

Na czym polega program E-senior?

Program E-senior przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu starszych mieszkańców Warszawy, którzy stanowią już ¼ populacji naszego miasta. To nauka obsługi komputera, podstawowych programów oraz bezpiecznego poruszania się po świecie cyfrowym.

Seniorzy mogą uczestniczyć w kursach tematycznych, podstawowych i średniozaawansowanych. W jego ramach działa również 19 Punktów Cyfrowego Wsparcia Seniora (PCWS), w których można uzyskać dodatkowe, indywidulane konsultacje w zakresie obsługi nowych technologii. Wydano również podręcznik wpierający edukację cyfrową seniorów.

W efekcie osoby starsze mogą zostać doradcami cyfrowymi i samodzielnie prowadzić kolejne kursy, co jest jednym z kluczowych i innowacyjnych elementów tego projektu. E-senior jest realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Kreatywni 50+, Fundacją AKAT Ziemia Gościnna dla Wszystkich i Fundacją Znajdź Pomoc (dawniej Fundacja United Way Polska).W 2019 r. na E-seniora i Punkty Wsparcia Cyfrowego miasto przeznaczyło 700 tys. zł.

Jak głosować?

Należy wypełnić krótki formularz: https://www.silvereco.org/awards/vote-for-your-candidate/ a jedna osoba może oddać tylko jeden głos. Trzeba wypełnić wszystkie pola zaznaczone gwiazdką. Formularz jest dostępny tylko w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja