Zgodnie z wyliczeniami stołecznego ratusza w roku szkolnym 2019/20 będzie prawie 4 tys. wakatów.

Jak się okazuje mimo podwyżek oraz finansowanias szkoleń w Warszawie wciąż brakuje nauczycieli. Według warszawskich urzędników będzie około 3,9 tys. wakatów.

Szacujemy, że w Warszawie będziemy mieli prawie cztery tysiące wakatów. To efekt deformy oświaty, czyli wprowadzenia do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych podwójnego rocznika uczniów. Studenci, nawet po ukończeniu wydziałów pedagogiki nie chcą wiązać swojej kariery zawodowej z nauczaniem w szkołach i przedszkolach a rząd nie ma im nic do zaoferowania. Chcemy zachęcić młodych ludzi do pracy w warszawskich szkołach i przedszkolach, dlatego wprowadziliśmy podwyżki dla nauczycieli stażystów i mianowanych, a teraz oferujemy im atrakcyjne, bezpłatne szkolenia. – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Należy wspomnieć, że obecna kadra nauczycieli starzeje się”. Jak podaje ratusz, jedynie 4,5 tys. nauczycieli z kadry liczącej 30 tys. jest przed 30 rokiem życia. Przypominamy, że Warszawa wprowadziła podwyżki dla najmłodszych stażem nauczycieli. Mimo to, w szkołach nie chcą pracować młodzi ludzie, którzy dopiero ukończyli studia pedagogiczne.

W warszawskich meczetach „jest już za ciasno”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *