Za nami XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W jednym z finałów wystąpił zespół z warszawskiej szkoły.

Wielki Finał kolejnej edycji rozgrywek dla młodych adeptów piłki nożnej odbył się od 29 kwietnia do 2 maja i wyłonił najlepsze drużyny w Polsce w kategoriach do lat 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców. Mecze odbywały się na obiektach Legii Warszawa oraz Agrykoli. W czwartek dzieci wybiegły na murawę PGE Narodowego.

Drużyna z Warszawy w finale

Na kilka godzin przed początkiem finału Totolotek Pucharu Polski swoje niezwykle ważne mecze rozegrali młodzi kandydaci na piłkarzy. Ich mecze transmitowane były przez telewizję Polsat Sport, a swoim głosem okrasili je najlepsi komentatorzy. Nad przebiegiem meczu czuwali także znani polscy sędziowie. W Ogólnopolskich Finałach wystąpiło prawie 800 zawodniczek i zawodników. Wąskich finałów i gry na murawie Stadionu Narodowego doczekać mogło jednak tylko osiem drużyn. W finale chłopców do lat 12 zagrał zespół Szkoły Podstawowej nr 392 w Warszawie. Ekipa ze Stolicy zmierzyła się z zawodnikami SP 4 w Kostrzynie nad Odrą. Młodych piłkarzy wyprowadził m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Spotkanie rozpoczęło się od naporu na bramkę warszawian. Drużyna z województwa Lubuskiego postanowiła zaatakować rywala już od pierwszego gwizdka i to przyjezdni strzelili pierwsze dwie bramki. Zespół z Warszawy pokazał charakter i doprowadził do wyrównania. Niestety, w samej końcówce szczęście uśmiechnęło się do zawodników z Kostrzyna nad nad Odrą, którzy za sprawą Alana Kryńskiego zdobyli upragniony puchar. Na pocieszenie nagrodę indywidualną otrzymał Maciej Jeleński z SP 392 Warszawa.

Mecz był bardzo ciekawy, a ostatni gol wyjątkowo piękny. Panowie grają naprawdę na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że będą go jeszcze podnosili i doczekamy się następnych zawodników do reprezentacji Polski. Oprócz sportowej rywalizacji bardzo ważne jest spotkanie dziewczyn i chłopaków z całego kraju, którzy mogą się poznać i zmierzyć w atmosferze życzliwości oraz fair play. Wydaje mi się, że na tym polega istota tego Turnieju

– powiedział po zakończeniu turnieju Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dla strony zpodworkanastadion.pl.

Pozostałe mecze w Wielkim Finale na PGE Narodowym były równie zacięte. W kategorii U-10 dziewczynek KKS Katowice wygrał z UKS Tęczą Bydgoszcz 2:0. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców wygrała SP nr 78 w Poznaniu po zwycięstwie z UKS Volley Szczecin 2:1. W finale U-12 dziewcząt triumfowały zawodniczki UKS SMS Łódż po finale z Beniaminkiem Krosno 2:1.

Puchar Polski dla Lechii Gdańsk

Największym sportowym wydarzeniem majówki w Warszawie był finał Totolotek Pucharu Polski, w którym Lechia Gdańsk mierzyła się z Jagiellonią Białystok. Po niemrawym widowisku puchar wzniosła drużyna z Trójmiasta. Zwycięstwo dała bramka Artura Sobiecha w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Chwilę wcześniej po strzale Flavio Paixao piłka znalazła się w siatce, ale sędzia Bartosz Frankowski po konsultacji z VAR-em nie uznał gola z powodu pozycji spalonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *