Na ulicy Kawęczyńskiej stanęły dwie ławki ubrane” w narzuty z włóczki. Okrycia zostały wydziergane przez mieszkańców podczas dzielnicowych zajęć.

Mieszkańcy własnoręcznie wydziergali dwie narzuty na ławki. Warsztaty, na których powstały okrycia zostały zorganizowane przez Praskie Stowarzyszenie Mieszkańców Michałów, firmę Cochlea i pracownię G8 Creative Space. Tak zwane „bombardowanie włóczką” [yarnbombing] jest formą sztuki, która ma na celu wprowadzenie kolorów do przestrzeni miejskiej.

Jak się okazało, mieszkańcy stolicy przyjęli ten pomysł z entuzjazmem. „Ponieważ zaskoczyła nas popularność tych zajęć postanowiliśmy ich nie kończyć i już niedługo zaproponujemy mieszkańcom zajęcia cykliczne” – poinformowali organizatorzy warsztatów.

Nie wykluczone, że w przestrzeni miejskiej zobaczymy jeszcze wiele instalacji zbombardowanych włóczką”. „Teraz jesteśmy na etapie planowania kolejnych działań. Również nie jesteśmy jeszcze pewni, że będą to właśnie te ławki. Jeśli plan będzie gotowy, serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Chętnie przyjmiemy wsparcie osób, które potrafią już dziergać. Ale jeśli nie jesteście jeszcze z szydełkiem za pan brat, również wpadnijcie — pokażemy podstawy szydełkowania. Warsztaty są bezpłatne, zapewniamy też wszystkie materiały” – dodali.

Usuń niebezpieczny azbest ze wsparciem UM Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *