Site icon ZycieStolicy.com.pl

Wychowanie fizyczne i aktywność w dobie pandemii

2669796 Zajecia dodatkowe w czasie epidemii przeniosly sie do internetu

Wychowanie fizyczne jest w dobie pandemii mocno zaniedbanym przedmiotem. Nauczyciele mają nie lada problem jak przeprowadzić lekcje , uczniowie nie chętnie ćwiczą przed komputerami, a rodzice coraz bardziej dostrzegają , że z kondycja ich dzieci jest coraz gorzej.

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce pomóc, jednak ta pomoc będzie dopiero możliwa od nowego roku szkolnego.

Przemysław Czarnek , chce pokazać że zależy mu na zdrowiu i sprawności uczniów i na program „ Aktywny powrót do szkół „ MEN przeznaczy 42 miliony złotych.

Nauczyciele wychowania fizycznego będą w ramach tego projektu szkoleni pod kątem wiedzy na temat problemów , jakie wystąpiły w dobie pandemii. Od września zaś zostaną wprowadzone dodatkowe zajęcia sportowe.

Edukacja zdalna sprawiła , że wychowanie fizyczne zostało zepchnięte na koniec listy przedmiotów , z których to udaje się zrealizować podstawę programową.

Moja córka przez ostatni rok przytyła 15 kg, choć przed pandemią uwielbiała wszystkie aktywności fizyczne i wiele razy typowana była do startu w  zawodach sportowych. Teraz odczuwa ból po przebiegnięciu z samochodu do domu – powiedziała mam Karoliny, czwartoklasistki z województwa łódzkiego

Zdaniem wielu rodziców lekcje WF w wersji zdalnej są absurdalne.

Pływanie na krześle może być zabawne ale nauczyciele   nie są w żadnym stanie nadzorować uczniów , którzy utrwalają sobie nieprawidłowe wykonywanie ruchów. Innym pomysłem może być zwis na balustradzie , gdzie bez odpowiedniego przygotowania i nadzoru nie trudno o wypadek.

Niektórzy nauczyciele ograniczają lekcje WF do części teoretycznej  opowiadając np. o historii Igrzysk Olimpijskich.

Ważne jest by podczas zajęć uświadamiać uczniów , że muszą oni traktować  ruch jako niezbędny element do zachowania zdrowia i sprawności , który w dobie pandemii jest niezwykle ważny.

 

Exit mobile version