W zeszłą niedzielę (24 listopada 2019 roku) żołnierze zdemontowali most pontonowy na Wiśle w Warszawie. Obecnie trwa wywózka jego elementów. Cała akcja ma potrwać do środy (27 listopada br.) – poinformował rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel.

Od rana w niedzielę wojska inżynieryjne prowadziły rozbiórkę mostu pontonowego, z którego w sobotę wieczorem ściągnięto awaryjny rurociąg odprowadzający ścieki do oczyszczalni „Czajka”. Most został już rozmontowany i rozpoczęła się wywózka jego elementów. Z korytarza rzeki zostanie usuniętych 88 części mostowych i czternaście kutrów. – Wojsko, ze względów logistycznych, daje sobie trzy doby na całą operację – poinformował Kieruzel.

UKSW laureatem konkursu LUMEN w kategorii rozwój

„Na miejscu pracuje blisko 170 żołnierzy i 80 jednostek sprzętu wojskowego. W operacji biorą udział pojazdy do przewozu bloków pontonowych oraz ciągniki do kutrów holowniczych” – podają na swojej stronie internetowej Wody Polskie.

Bypass umieszczony na skonstruowanym przez wojsko moście pontonowym od września pompował ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Decyzję o jego budowie podjął premier Mateusz Morawiecki ze względu na awarię układu przesyłowego ścieków i prowadzony przez warszawski MPWiK zrzut nieczystości do Wisły. W czasie, gdy działał awaryjny rurociąg, na zlecenie MPWiK naprawiano kolektor w układzie przesyłowym. W minioną sobotę popłynęły nim ścieki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja