W mediach pojawił się apel wojskowych, którzy proszą cywilnych kierowców, aby ci nie wjeżdżali pomiędzy pojazdy poruszających się kolumn.

Kolumny opancerzonych pojazdów pojawią się na polskich drogach w związku ze szkoleniem 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina od czwartku do soboty. Kolumny wojskowe będą przejeżdżały na trasie Białystok-Warszawa-Inowrocław-Szczecin. Żołnierze od już tygodni realizują szkolenie we wschodniej części kraju. Na drogach pojawi się kilkadziesiąt kolumn złożonych z 10-20 pojazdów. Wojska będą przemieszczały się głównie nocą i porankami po drogach ekspresowych S3 i S8, autostradach A1, A2 i A6. Wojskowi pojawią także na drogach krajowych 10, 22, 25 oraz 62.

Przyłączamy się do apelu i prosimy abyście zachowali szczególną ostrożność. Pamiętajcie, że Panowie, którzy akurat mogą poruszać się drogą bronią naszego kraju w tym was. Nie ma co się denerwować. Po drugie pamiętajcie, że potężne pojazdy wojskowe to zawsze pojazdy prowadzone przez ludzi. Gdyby doszło do wypadku a wy ze swoim samochodem bylibyście pomiędzy dwoma Pojazdami opancerzonymi, wasze szanse na przeżycie byłyby naprawdę marne.

Tagi: wojsko, kolmuny transportu, warszawa, s3, s8, a1, a2, a6

ZOBACZ TAKŻE:

Kobieta nie chciała stać w korku, zawróciła na autostradzie A2 i spowodowała wypadek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *