Warszawski szpital ma wkrótce wydać opinię dotyczącą sprawcy wypadku na ulicy Sokratesa w Warszawie. Opinia ma pojawić się do końca tygodnia, potem powołani zostaną biegli psychiatrzy, którzy wydadzą opinię dotycząca poczytalności kierowcy BMW.

Przypominamy, że do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 20 października po godz. 13:00. 31-letni kierowca BMW potrącił pieszego, który przechodził przez przejście przy ul. Sokratesa na warszawskich Bielanach. 33-letni mężczyzna w ostatniej chwili zdążył wypchnąć na chodnik żonę i odsunąć wózek z 3-letnim synkiem. Uratował bliskich, ale sam nie zdążył uciec i został śmiertelnie potrącony. Sprawca wypadku, Krystian O. przeszedł załamanie nerwowe, po czym trafił na oddział psychiatrii przy łódzkim areszcie.

„Obecnie kierowca BMW przebywa w szpitalu w Warszawie, skąd do końca tygodnia ma pojawić się opinia na jego temat” – podało rmf24.pl.

Powołani zostaną także biegli psychiatrzy, którzy ocenia stan Krystiana O. oraz wypowiedzą się na temat poczytalności kierowcy. Co więcej, biegli od rekonstrukcji wypadków mają dokonać badań nt. zmian w aucie sprawcy. Według informacji podanych przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie samochód 31-latka miał być tuningowany, a w chwili wypadku poruszał się z prędkością 130 km/h.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja