Site icon ZycieStolicy.com.pl

Wiadukt na Marywilskiej będzie przejezdny w okolicach Wielkanocy

Marywilska wyburzanie wiaduktu 800x566 1

Przejazd wiaduktem na ul. Marywilskiej będzie możliwy w okolicach Świąt Wielkanocnych – przekazał PAP w rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski. Przeprawa jest zamknięta od października ubiegłego roku.

„Przejazd wiaduktem na ul. Marywilskiej będzie możliwy w okolicach Świąt Wielkanocnych”

– powiedział Dybalski. Przyznał, że nie może podać konkretnej daty, gdyż jest to uzależnione od spraw technologicznych.

„Na początku marca zostały wybetonowane przeprawy, czekamy aż beton zwiąże. Zwykle to trwa około czterech tygodni”

– wyjaśnił.

Zapewnił, że kiedy tylko będzie to możliwe „zostanie puszczony ruch”. Do użytku pieszych zostanie także oddany chodnik na wiadukcie. Obecnie korzystają oni z tymczasowego chodnika zbudowanego wzdłuż placu budowy.

W październiku ubiegłego roku robotnicy remontujący wiadukt na ul. Marywilskiej w Warszawie zamknęli przejazd. Zgodnie z planami ruch miał być przywrócony w poniedziałek, jednak podczas robót doszło – jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich – do „niekontrolowanego przemieszczenia podpory”.

„Na skutek powstałych przemieszczeń stwierdzono, że dźwigary płyty wiaduktu przeznaczonego do obsługi ruchu kołowego, utraciły swoją stabilność, co powoduje zagrożenie dla bezpiecznej eksploatacji obiektu”

– przekazał ZDM.

Wiadukt został zamknięty dla samochodów i pieszych. Mieszkańcy północnej części tzw. Zielonej Białołęki zostali odcięci od południowej części dzielnicy, w której znajduje się m.in. przychodnia lekarska, dentysta oraz poradnia psychologiczno-pedagogiczna, a także przystanki autobusowe. Jedyne połącznie – nie licząc dalekich objazdów przez Żerań lub Brzeziny – mieszkańcom umożliwia kolej SKM lub KM.

Zakończenie budowy wiaduktu było planowane na koniec czerwca.

Przebudowa ponad 50-letniego wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej na odcinku między ulicami Smugową a Kupiecką rozpoczęła się na początku września. Wykonawca, Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”, miało rozebrać najpierw zachodnią połowę wiaduktu, a następnie ją zbudować. Ruch odbywał się wahadłowo po wschodniej stronie. Miało tak być do czasu oddania do użytku zachodniej połowy przeprawy, co planowano w styczniu 2023 r. Następnie wykonawca miał się przenieść na drugą część wiaduktu, aby roboty zakończyć w czerwcu przyszłego roku, za co miał otrzymać 12 mln 190 tys. zł.

PAP/MK

Od piątku utrudnienia w związku z półmaratonem

Exit mobile version