Kierowca wyprowadził z autobusu chwiejące się dziecko. 13-latek z trudem wstał o własnych siłach. Okazało się, że wcześniej pił alkohol.

Pijany 13-latek ledwo stał na nogach

Do interwencji strażników miejskich doszło w Wawrze na ul. Płowieckiej. Tam we wtorek kończył trasę miejski autobus. W pewnym momencie kierowca wyprowadził z pojazdu chwiejące się dziecko.

Jak relacjonowali strażnicy miejscy:

Chłopak z trudem stał o własnych siłach, czuć było od niego alkohol. Nie umiał powiedzieć, gdzie się znajduje. Pamiętał tylko, że alkohol pił z jakimś kolegą na Grochowie

Okazało się, że chłopiec ma 13 lat. Na miejsce wezwano policję. Jak przekazała Katarzyna Puszczyk z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII:

Mogę potwierdzić, że dziecko było nietrzeźwe

dodała również:

Nie możemy od razu piętnować nieletniego

Policjanci sprawdzą, kto udostępnił nieletniemu alkohol, którego spożycie mogło spowodować zagrożenie dla jego zdrowia, a nawet życia.

Sprawą zajmie się policyjny referat ds. nieletnich oraz Sąd Rodzinny i Nieletnich, ponieważ zgodnie z polskim prawem: spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków przez nieletnich świadczy o ich demoralizacji i jest występkiem karalnym.

„Madka” brała metamfetaminę i karmiła noworodka piersią! Dziecko zmarło z przedawkowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *