Według rankingu warszawskie taksówki zaliczają się do jednych z najtańszych na całym świecie, jednak jedynie, jeśli podróżujemy nimi z lotniska do centrum miasta. W porównaniu do taksówek w innych polskich miasta, w których znajdziemy lotniska, ceny warszawskich przewoźników są bezkonkurencyjne.

Serwis Kayak.pl sporządził raport, z którego wynika, że za przejazd z Lotniska Chopina do centrum kosztowałby nas 40 zł. Jest to najniższa stawka przejazdu w Polsce oraz jeden z najniższych na świecie. Koszt podróży w Krakowie wynosiłby 89 zł, we Wrocławiu 55 zł, natomiast w Katowicach aż 155 złotych.

W raporcie uwzględniono także między innymi koszt kursu taksówką w innych krajach. Najwięcej zapłacimy za przejazd z lotniska Narita w Tokio (odległość od centrum wynosi 71,5 km), bo aż 853 zł. Natomiast w Szwajcarskim Bernie (12 kilometrów od centrum) 256 zł.

„Jak pokazuje nasza najnowsza analiza, podczas planowania wakacji warto sprawdzić koszty transportu z lotniska, aby na miejscu nie spotkało nas przykre zaskoczenie. W wielu przypadkach taksówka może wynieść nawet kilkaset złotych. W pobliskim Berlinie zapłacimy za transfer 3 razy więcej niż w Warszawie, a w Oslo czy na Islandii nawet ponad 10 razy „- przekazał rzecznik prasowy KAYAK.pl.

Kiedy referendum w sprawie odwołania Rafała Trzaskowskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja