Warszawski adwokat twierdzi, że CBA naruszyło dobra osobiste jego klienta w sprawie „willi w Kwaśniewskich w Kazimierzu” i zapowiada kroki prawne!

Uznany warszawski adwokat Marek Małecki w wysłanym do Polskiej Agencji Prasowej komunikacie stwierdził, że ujawnione przez Centralne Biuro Antykorupcyjne materiały ze śledztwa w sprawie domniemanej „willi Kwaśniewskich w Kazimierzu” naruszają dobra osobiste jego klienta Jędrzeja Jaworskiego. Materiały te mają zawierać nieprawdziwe informacje naruszające jego dobra osobiste.

W szczególności Pan Jędrzej Jaworski nigdy nie był pracownikiem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Nie był też pracownikiem lub dyrektorem w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Klient mecenasa Małeckiego nigdy tez nie otrzymał żadnej nieruchomości od miasta Kazimierz nad Wisłą. Nigdy też nie był paserem i nie kupił żadnego przedmiotu pochodzącego z kradzieży lub z przestępstwa.

Według mecenasa Małeckiego sporządzone na potrzeby śledztwa materiały opierały się na plotkach i pomówieniach, bez weryfikacji pozyskanych informacji. Adwokat Jaworskiego negatywnie ocenił też ujawnienie spraw rodzinnych czy sytuacji osobistej jako naruszających prawo do prywatności. W związku z powyższym Jaworski będzie dochodził swoich praw w sądzie i będzie oczekiwał satysfakcji prawnej i finansowej od właściwych organów i urzędników podejmujących w tej sprawie decyzje.

Jeśli zarzuty Marka Małeckiego potwierdzą się, w szczególności te dotyczące nieprawdziwości podstawowych informacji o Jędrzeju Jaworskim i jego karierze wówczas będzie to kompromitacja organów prowadzących postępowanie w tej sprawie.

Poniżej pełna treść oświadczenia.

Byłem fanem „CZARNOBYL” zanim stało się to modne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *