Site icon ZycieStolicy.com.pl

Warszawiak za 27 tys. złotych! Tyle kosztuje jedno urodzenie z Warszawskiego programu In Vitro

dzieckorodzice

Aż 616 najmłodszych Warszawiaków urodziło się z programu in vitro finansowanego przez władze stolicy, który kosztował 33 miliony złotych (w okresie do 2022 roku). Teraz brutalna statystyka. Każde urodzenie z tego programu kosztowało średnio 27 tys. złotych. Przeciwnicy mówią, że to dużo. Jednakże, gdyby uwzględnić środki wydane na program 500 plus które wynoszą około 92 mld złotych i zastosować do nich taki sam współczynnik kosztowy to za 92 mld złotych liczba urodzeń wyniosłaby 3,4 mln dzieci! Przybyłaby nam dwie Warszawy! Oczywiście tych dwóch programów nie da się porównać bowiem każdy z nich ma inny cel i jest inaczej skonstruowany.

In Vitro w Warszawie

W realizacji miejskiego programu bierze udział 8 klinik. Na leczenie mogą zapisywać się pary małżeńskie lub partnerskie, które mają problem z naturalnym zapłodnieniem. Co ważne musiały już wcześniej podjąć próbę leczenia. Para musi mieszkać w Warszawie od co najmniej dwóch lat. To nie koniec wymagań. W przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego w dniu kwalifikacji kobieta powinna mieć ukończone 25 i nie więcej niż 40 lat. W przypadku procedury kriokonserwacji komórek jajowych, kandydatka powinna mieć ukończone 18 i nie więcej niż 40 lat. Para, która chce wziąć udział w programie, musi wykazać, że poddawała się wcześniejszemu leczeniu i zakończyło się niepowodzeniem lub posiada bezpośrednie wskazanie do zapłodnienia pozaustrojowego.

6 tysięcy dla jednej pary

Jak wylicza ratusz, program przewiduje maksymalne dofinansowanie dla jednaj pary w wysokości 6000 złotych w przypadku procedur zapłodnienia pozaustrojowego oraz 3600 złotych w przypadku procedury kriokonserwacji komórek jajowych.

Bez względu na koszty gratulujemy rodzicom 616 najmłodszych Warszawiaków! A do was najmłodsi Warszawiacy, razem z waszymi rodzicami cieszymy się, że jesteście na świecie!

https://zyciestolicy.com.pl/banka-mieszkaniowa-w-warszawie-kiedy-peknie-bierzemy-drogie-kredyty-na-drogie-mieszkania-kiedy-przyjdzie-krach/

 

Exit mobile version