Dziś w Warszawie odbędą się, aż 4 manifestacje. Manifestować będą min. osoby wspierające nauczycieli i Ormianie. Należy przygotować się na olbrzymie utrudnienia w ruchu. Na czas zgromadzeń niektóre linie komunikacji miejskiej zostaną zmienione a samochody zostaną skierowane na objazdy. To będzie ciężki dzień dla komunikacji w Warszawie.

Pierwsza manifestacja rozpoczęła się o godzinie 9:00. Biorą w niej udział osoby wspierające strajkujących nauczycieli. Protestujący zbiorą się na rondzie Dmowskiego i ruszą przed siedzibę Ministerstwa Edukacji Narodowej w alei Szucha. Marsz przejdzie trasą: Al. Jerozolimskie, rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, J. Matejki przed Sejm RP i dalej ulicami: Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu, al. J. Ch. Szucha.

Druga manifestacja odbędzie się przez Ambasadą Turcji przy ulicy Rakowieckiej 19. Członkowie zgromadzenia zbiorą się tam, aby jak co roku upamiętnić ludobójstwo Ormian. Manifestacja ruszyła o godzinie 9 i potrwa do 10:30. Ratusz ostrzegł, że w przypadku braku możliwości przejazdu autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Trzecia manifestacja jest związana z Dniem Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Rozpocznie się około godziny 11.45 przed Trybunałem Konstytucyjnym przy al. Szucha. Jego uczestnicy przejdą trasą: al. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Rozbrat, Przemysłowa, Koźmińska, Fabryczna, Rozbrat, Myśliwiecka, Górnośląska, Wiejska, Matejki, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, pl. Krasińskich, Świętojerska, gen. W. Andersa i al. „Solidarności”. Zakończenie zgromadzenia jest zaplanowane na godzinę 19:00.

O godzinie 14 przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich Krasińskich rozpocznie się przemarsz. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Miodowa, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat przed pomnik Mikołaja Kopernika. Zgromadzenie ma zakończyć się około godziny 17.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja