Biorąc pod uwagę ostatnie problemy związane z wywozem śmieci, Warszawa może nie spełnić norm unijnych. Władze miasta zobowiązane będą to zapłacenia kary wysokości 60 milionów złotych.

Jak już pisaliśmy, miasto ma poważne problemy z segregacją oraz przetwarzaniem odpadów. Według unijnych przepisów, jeśli Warszawa nie dopilnuje, aby 50% śmieci trafiło do powtórnego przetworzenia, miasto będzie musiało zapłacić kare wysokości 60 milionów złotych.

Przed wprowadzeniem nowych przepisów dotyczących podziału odpadów na 7 frakcji, poziom recyclingu wynosił około 80%. Przypominamy, że poziom recyclingu obliczany jest na podstawie ilości odpadów i liczby mieszkańców. Po zmianach wskaźnik nie przekracza nawet 25%. Wszystko wskazuje na to, że Warszawa nie spełni obowiązujących norm i będzie musiała zapłacić wcześniej wspomnianą karę.

Warszawa tonie w śmieciach!

One Comment on “Warszawa zapłaci 60 mln złotych kary?”

  1. No i teraz nasuwa się pytanie – po co te wszystkie zmiany ? Ja na szczeście mieszkam na dzielnicy gdzie nic się od dawna nie zmiania i smieci wywożą pracownicy MPO. Jest ok, zgodnie z terminami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *