Tylko dzisiaj doszło do 30 zatrzymań w ruchu tramwajów. Powodem jest zbyt duża liczba pasażerów. Często dochodzi do interwencji policji.

Rząd w trosce o bezpieczeństwo obywateli wprowadził maksymalny limit pasażerów w środkach komunikacji w Warszawie. Była to odpowiedź na panujący w komunikacji publicznej ścisk po tym jak władze Warszawy zdecydowały przejść na sobotni rozkład jazdy. Teoretycznie komunikacja funkcjonuje według normalnego rozkładu jazdy. Tylko teoretycznie ponieważ w praktyce brakuje kierowców czy obsługi. Cześć linii kursuje normalnie część nie.

Tylko dziś było 30 przypadków zatrzymania ruchu tramwajowego z powodu przepełnienia pojazdów. Przerwy w ruchu trwały od 4 do 45 minut. Głównie, jak informują Tramwaje Warszawskie, dochodziło do nich na węzłach typu Femina, Ratusz Arsenał, Banacha, Warszawa Wschodnia, rondo Starzyńskiego. Do zatrzymań dochodziło na liniach 1, 7, 9, 13, 14, 15, 20, 23 i 26. Doszło też do dwóch zatrzymań autobusów.

W całej Warszawie brakowało dziś 32 motorniczych, zatem istnieje uzasadniona obawa, że komunikacja miejska będzie musiała wrócić do weekendowego kursowania z powodu braku kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *