Komisja weryfikacyjna uchyliła cztery decyzje prezydenta Warszawy dotyczące przyznania Robertowi N. oraz Januszowi P. odszkodowania wysokości 5,5 mln złotych. Odszkodowania miały dotyczyć nieruchomości przy ulicy Topiel 16.

Przewodniczący komisji — Sebastian Kaleta — powiedział, że wypłacenie odszkodowania Robertowi N. oraz jego wspólnikowi było nieuzasadnione. Wspomniał, że prezydent Warszawy nie sprawdził istotnych dokumentów w sprawie nieruchomości. Kaleta podkreślił również, że władze miasta powinny wystąpić o zwrot pieniędzy. Komisja nakazała miastu nie tylko uchylenie decyzji, lecz również ponowne rozpatrzenie sprawy.

Jak powiedział przewodniczący, dedycje zostały wydane z naruszeniem przepisów postępowania, które miały istotny wpływ na wynik sprawy. Te 5,5 mln zł, które m.st. Warszawa wypłaciło w 2015 r. Robertowi N. i Januszowi P., według prokuratury, miały być wypłacone z tego powodu, że popełniono przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej urzędnikom -wyjaśnił Kaleta.

Przypominamy, że prezydent Warszawy odmówił reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Topiel 16 (o powierzchni 1019 metrów kwadratowych), ze względu na fakt, iż znajduje się tam żłobek oraz przedszkole. Mimo to, Robert N. i Janusz P. nie kwestionowali decyzji odmownej, ale wystąpili o odszkodowanie”.

Komisja weryfikacyjna podała, że w 2013 roku spadkobierca dawnych właścicieli nieruchomości przy ulicy Topiel 16 sprzedał prawa i roszczenia do tego obiektu Robertowi N. oraz jego współpracownikowi Januszowi P.

Należy wspomnieć, że w styczniu tego roku Prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wniósł sprzeciw od decyzji wydanych przez prezydenta Warszawy.

 

 

Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie warszawskiej karty LGBT+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Autor: Redakcja