Budowa Mostu Południowego jest już bardzo zaawansowana. Z jednej strony brakuje dwóch, a z drugiej pięciu metrów przeprawy, jak informuje – rzecznik firmy Gϋlermak – która buduje warszawską przeprawę. Przypomnijmy, że inwestycja powstaje w ramach budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Przeprawa długości 1,5 km połączy warszawski Wilanów z Wawrem. Powstający Most Południowy będzie najdłuższą warszawską przeprawą przez Wisłę. Budowa mostu trwa nieprzerwanie od czerwca 2017. Jak radni Wawra planują nazwać most?

Radni Koalicji Obywatelskiej z rady dzielnicy Wawra zaproponowali, aby most nosił imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również jedna ze stołecznych ulic ma zostać tak nazwana – o to z kolei zawnioskowało w petycji do Rafała Trzaskowskiego Warszawskie Forum Samorządowe.

Aby pomysł nazwania nowego mostu w Warszawie doszedł do skutku, musi go poprzeć jeszcze Rada Warszawy. To do niej należy ostateczna decyzja.

Kiedy zakończy się budowa Mostu Południowego?

Oficjalnie wiadomo, że budowa mostu powinna zakończyć się w sierpniu 2020 roku. Jednak z powodu opóźnień wynikających z wiosennej powodzi, termin ten będzie trudny do utrzymania.

Most Południowy to część gigantycznej warszawskiej inwestycji

Most to jedynie fragment naprawdę dużego projektu. Powstająca Południowa Obwodnica Warszawy połączy dwa odcinki autostrady A2. Trasa przebiegać będzie pomiędzy węzłem Konotopa, na zachód od Warszawy, a węzłem Majdan, na wschód od Warszawy, gdzie zamieni się w autostradę A2. Most, jak i cała Południowa Obwodnica Warszawy mają być gotowe do 2020 roku.

Wojsko zdemontowało most pontonowy na Wiśle

Radni chcą odwołania wiceprezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *